Panevėžio valdžios dėlionė baigta

Panevėžio valdžios dėlionė baigta

Svarbiausias pozicijas Panevėžio valdžioje užims jau pirmajame rinkimų ture trečiai kadencijai išrinkto mero Ryčio Račkausko komandos žmonės. Politinio pasitikėjimo postų teks ir plačios koalicijos partneriams, iš rinkėjų tegavusiems po porą trejetą Tarybos nario mandatų.

Nors mero suburto komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ atstovams rinkėjai patikėjo 15 vietų miesto Taryboje iš esamų 27-ių, visgi valdančiąją daugumą sudarys politinių jėgų mozaika.
Mero rinkimuose varžovus milžinišku balsų skirtumu aplenkęs R. Račkauskas dar tą pačią naktį pareiškė esantis atviras visoms dirbti nusiteikusioms politinėms jėgoms.
Tokiu kvietimu jungtis į daugumą pasinaudojo tris vietas Taryboje pelnę valstiečiai, po du mandatus iš rinkėjų gavę Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovai ir socialdemokratai bei tik vieną mandatą rinkimuose sugebėjęs išsaugoti Liberalų sąjūdis.
Panevėžio valdančiąją daugumą sudarys 23 Tarybos nariai.
Opozicijoje lieka trys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų nariai ir vienintelė buvusio seimūno Povilo Urbšio suburtų nepartinių komandos, komiteto „Panevėžio labui“ atstovė.
„Jau trečią kadenciją laikomės tradicijos burti plačią politinių jėgų koaliciją Panevėžiui. Manome, taip yra daugiau sutarimo ir mažiau beprasmės trinties ar ginčų miestui svarbiais klausimais. Kvietėme visus, pozityviai nusiteikusius, dirbti Panevėžiui. Kurie taip nusiteikę, tie ir atsiliepė“, – sako meras R. Račkauskas.
Beveik visos tos pačios politinės jėgos koalicijoje dirbo ir šią kadenciją. Vieninteliai valstiečiai, prieš porą metų į Seimą išrinkus jų lyderį, Panevėžio vicemero pareigas ėjusį Deividą Labanavičių, liko be savo frakcijos ir šios partijos atstovas Taryboje užėmė neutralią poziciją nepriklausyti nei opozicijai, nei valdantiesiems.

Trys vicemerės

Pasikeitus Vietos savivaldos įstatymui, keičiasi ir miesto valdžios postų dėlionė.
Įstatymas numato, jog vicemerai nebebus renkami Tarybos kaip iki šiol. Dabar juos pasirinks meras.
Nors privalės pateikti jų kandidatūras Tarybai, tačiau jei šioji ir nepritartų, meras turi teisę vicemerus pats paskirti.
Panevėžio merui padės trys vicemerės. Šiuos postus turėtų užimti administracijos direktoriaus pavaduotoja dirbusi Žibutė Gaivenienė, mero patarėja Gintarė Maskoliūnienė bei trečiai kadencijai į miesto Tarybą išrinkta Panevėžio mokymo centro karjeros specialistė Loreta Masiliūnienė.

Kadangi pagal naująjį įstatymą vicemerai, kaip ir meras, nebėra Tarybos nariai, L. Masiliūnienei teks atsisakyti mandato.
Jos atlaisvintą vietą Taryboje užims kitas pagal sąrašą komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ atstovas Vidas Savickas. Pastaruosius aštuonerius metus jis darbavosi mero patarėju.
Savivaldybės administracijos direktoriaus poste lieka jau aštuonetą metų šias pareigas einantis Tomas Jukna.
Koalicijos partneriams tenka trys politinio pasitikėjimo mero patarėjų pozicijos. Jas užimti pasiūlyta socialdemokratams, valstiečiams ir „Vardan Lietuvos“ demokratams.

Priesaika iškilmingoje aplinkoje

Kitą savaitę vyksiančiame pirmajame Tarybos posėdyje turėtų būti ir patvirtinta ir jos komitetų sudėtis bei pirmininkai. Jų lieka tiek pat, kiek dirbo ir praėjusią kadenciją, – keturi.
Tik vienam – Švietimo, mokslo ir jaunimo reikalų komitetui vadovaus naujas veidas. Jo pirmininko vietą užimti turėtų „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ atstovas Arnoldas Simėnas, pakeisianti šias pareigas ėjusią L. Masiliūnienę.
Kitiems komitetams lieka vadovauti tie patys pirmininkai, mero komandos žmonės: Kultūros ir meno – Vitalija Vasiliauskaitė, Bendruomenių, socialinių reikalų, sveikatos ir sporto – Arūnas Balčiūnas, Strateginio planavimo, finansų ir infrastruktūros – Valdas Staugaitis.
Į pirmąjį posėdį naujos kadencijos Taryba rinksis ketvirtadienį.
Pirmą kartą iškilmingai Tarybos narių priesaikos ceremonijai pasirinktos ne Savivaldybės patalpos, o kur kas elegantiškesnės miesto Dailės galerijos erdvės.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų