Policija plečia paieškos teritoriją – į pagalbą kviečiami kariškiai

Policija plečia paieškos teritoriją – į pagalbą kviečiami kariškiai

Trečią parą neužčiuopus jokių Panevėžio rajone dingusio mažamečio pėdsakų, policijos pareigūnai plečia paieškos teritoriją ir prašo kariškių pagalbos.

Šiandieną Miežiškių apylinkes kartu su pareigūnais, prie paieškos prisijungusiais pilietiškais žmonėmis šukuos ir penkiasdešimt Karaliaus Mindaugo husarų batalione tarnaujančių karių.

„Kariškiai jau nuo pirmos paieškos dienos buvo pasiruošę pagalbai, tačiau pagrindinė įvykio vieta buvo labai maža ir papildomo šimto žmonių tikrai nereikėjo“, – kodėl iš karto kariškių nebuvo prašoma prisijungti prie aktyvios paieškos, aiškino Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Rasa Galkauskienė.

Anot jos, kad būtų užtikrinta, jog patikrintos visos galimos vaiko buvimo vietos, penktadienio rytą pareigūnai dar išplėtė paieškos teritoriją. Dabar vaiko pėdsakų žvalgomasi jau 20-ies kilometrų spinduliu. Pirmąjį vakarą buvo tikrinama įvykio vieta – sodyba ir jos apylinkės Kunciagalio kaime, upė jos pakrantės. Kitą dieną apieškoma teritorija išplėsta iki keliolikos kilometrų.

Šiandieną kariškiai bet kokio galimo pėdsako žvalgysis tolėliau nuo nelaime paženklintos sodybos esančiame miške.

„Tokių priemonių imamasi tam, kad būtų padaryta viskas, kas įmanoma, nors tikimybė, jog mažas vaikas būtų galėjęs iki to miško nueiti, labai maža“, – pripažįsta R. Galkauskienė.

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono ryšių su visuomene specialistės, seržantės Vilijos Goldotaitės teigimu, nors kariškiai žinojo apie įvykusią tragediją, tačiau be policijos prašymo patys veiksmų nesiėmė.

„Jei yra poreikis, policija turi teisę visada į mus kreiptis. Be jos prašymo mes nesavivaliaujam ir į svetimą darbą nesikišam. Tam net neturime teisės. Valstybinės institucijos žino, kaip joms dirbti“, – aiškino bataliono atstovė.

Jau pirmąją dieną Panevėžio policijos Valstybės sienos apsaugos tarnybai pateikta užklausa dėl straigtasparnio tebelieka aktyvi. Visgi aiškinama, kad sraigtasparnis nebuvo pakeltas dėl netinkamų oro sąlygų.

Apylinkes iš oro žvalgė prie paieškos prisijungę pilietiški žmonės, pakėlę droną. tačiau jokio pėdsako nepastebėta.

Panevėžio policija pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl dingusio be žinios asmens.

„Kai paaiškės daugiau aplinkybių, ar tai nelaimingas atsitikimas, ar kažkas galėjo padaryti tam įtakos, bus sprendžiama dėl galimo jo perkvalifikavimo“, – teigė R. Galkauskienė.

Pranešimo apie Miežiškių seniūnijoje, Kunciagalio kaime dingusį nė dviejų metukų neturintį berniuką Bendrasis pagalbos centras sulaukė trečiadienį, apie 13.30 val. Pirminiais duomenimis, vaikas dingo iš kiemo. Tuo metu tėtis skaldė malkas, o mama šeimininkavo namo viduje. Nepravažiuojama vienkiemio sodyba yra ant Nevėžio kranto – kiemą nuo upės skiria vos keli metrai.

Komentarai

  • Kodel dar ieskoma vaikelio po laukus ,juk jis sparnu neturejo…..ieskokite upeje jau jis gali buti [toks mazytis] uz 30km ir daugiau jis vandeniu plauke nesinas greicio….juk jis mazas lengvas…

    • Tail turi jieskot uz daugiau kilometeru juk srove nesa jai kas skaito CIA prasau pilieciu kas turi nardymo mokymus a east narai vaziuokit padet teams jieskot vaikucio prasau…

  • butu seimo nario tai butu jau surade,o cia nerodo jokio noro,LAISVA lietuva,va tau laisve

    • Atsakyti
  • Neįtikėtina mistika. Nors kita vertus moters kūną, dėl kurios nužudymo kažkokia ten pora teisiama, upė iškėlė irgi tik po kelių mėnesių. O tada Karsakiškio apylinkes irgi šukavo kas tik galėjo.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų