Po traumos – žinia apie gaisrą

Po traumos – žinia apie gaisrą

Per vieną vakarą dvigubos nelaimės sulaukusių pensininkų iš Paliūniškio dukra pasakoja apie gaisrą tėvų namuose sužinojusi grįžusi iš ligoninės, į kurią vos prieš pusvalandį buvo paguldžiusi rimtai susižalojusį tėtį.

Netikėti įvykiai dviejų pagyvenusių žmonių namuose prasidėjo antradienį, apie 21 valandą, kai savo ūkiniame pastate šeimininkas susižeidė ranką. Ją giliai persirėžė dirbdamas diskiniu pjūklu.

„Mūsų tėveliai – labai darbštūs žmonės. Kitą kartą norėtųsi, kad jie daugiau ilsėtųsi. Ūkiniame pastate nuo seno buvo nebenaudojami triušių narvai, tėtis nusprendė juos supjaustyti malkoms. Tačiau pjūklas pagavo jo marškinius ir tėvelis persipjovė ranką. Aparatą išjungė kaimynai“, – „Sekundei“ pasakojo nukentėjusiojo dukra.

Laimė, anot jos, šis nutikimas nesibaigė blogiau. Tačiau sužalotam vyrui prireikė skubios operacijos. Netekęs daug kraujo jis pats dar sugebėjo grįžti namo, kur sulaukė medikų pagalbos. Paaiškėjo, kad Paliūniškio kaimo gyventojui pažeistas rankos nervas ir paliestas kaulas.

Po operacijos atsipeikėjusio ligonio laukė dar viena bloga žinia iš žmonos. Praėjus vos pusvalandžiui po jo patirtos traumos užsidegė kieme esantis ūkinis pastatas.

Ši žinia bendrąjį pagalbos centrą pasiekė 21.20 val. Pasak namų šeimininkų dukros, pagalbą tikriausiai iškvietė kaimynai.

Ji pati apie dar vieną nelaimę tėvų kieme sužinojo tik grįžusi iš ligoninės.

Dvigubas smūgis šeimai Paliūniškyje: susižalojus vyrui, namuose kilo dar ir gaisras

T. Markelevičiaus nuotr.

„Važiuoju po operacijos ir matau nuo kaimo posūkio dūmus. Įsuku į kiemą – mūsų tvartas dega. Galiu tik pagirti ugniagesius, kad jie operatyviai užgesino gaisrą ir ugnis neišplito toliau“, – kalbėjo moteris.

Ugnis sunaikino pastato stogą, išdegė ir vidaus patalpos. Gaisre nugaišo keletas vištų.

„Tėveliai augino dvylika vištų, pusė jų sudegė. Pradžioje galvojome, kad ugnyje įstrigo visos. Bet šiandien gyvi likę paukščiai toliau vaikšto po kiemą kaip niekur nieko“, – sakė pašnekovė.

Ugnis nespėjo paliesti ir prie pat pastatų buvusio šiltnamio, malkų krūvos.

Tačiau medikų pagalbos dėl visų vakaro įvykių prireikė namų šeimininkei. Ji itin jaudinosi dėl savo vyro sveikatos ir ugnies padarytų nuostolių ūkyje.

Trečiadienio rytą Paliūniškio gyventojų kieme jau darbavosi Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inspektorė Elena Marcinkevičiūtė. Manoma, kad gaisrą galėjo sukelti degių medžiagų patekimas ant medžio staklių ir pjuvenų.

„Įvykis greičiausiai kilo dėl techninių priežasčių“, – teigė pareigūnė.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų