Stovyklos „Vaikystės šilelis“ direktorė, savaitgaliui išnuomojusi teritoriją technomuzikos vakarėlio organizatoriams, guodžiasi ir pati patyrusi tą patį, ką ir dvi naktis bluosto negalėję sudėti sodininkų bendrijų gyventojai. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Po technomuzikos vakarėlio – policijos tyrimas

Po technomuzikos vakarėlio – policijos tyrimas

Savaitgalis pragare, nors gal ir ten būtų tyliau – ironizavo ne savo noru technomuzikos vakarėlio dalyviais tapę dviejų sodininkų bendrijų Panevėžio rajone gyventojai.

Itin vaizdingoje vietoje, ant Lėvens upės kranto Naujikų kaime įsikūrę sodininkai nuo penktadienio vakaro ištisas dvi naktis buvo priversti klausytis griaudėjančios muzikos iš pašonėje esančios stovyklavietės „Vaikystės šilelis“. Savaitgaliui ją išsinuomavę renginio organizatoriai iš anksto žadėjo šį ramų gamtos kampelį drebinti 30 valandų reivo ir technomuzikos.

Kieme kaip naktiniame klube

Panevėžio rajone, Karsakiškio seniūnijoje prie Lėvens upės įsikūrusių sodininkų bendrijų „Vingis“ bei „Papartis“ gyventojai jau įpratę, kad vasarą ne visi savaitgaliai tylūs.
Tačiau to, ką jiems teko ištverti praėjusį savaitgalį, sodininkai tvirtina dar nebuvo girdėję.
Kurtinanti muzika, nuo technogarsų vibruojantys ne tik langai, bet ir baldai – ir taip ištisas dvi naktis.
„Paparčio“ sodininkų bendrijoje su šeima gyvenantis žinomas fotografas, videografas Andrejus Špilevojus pasakoja, kad vos už kilometro nuo jo namų esančioje stovyklavietėje „Vaikystės šilelis“ renginiai vyksta ne taip retai.
„Bet mes jau įpratę, kad triukšmas visada baigdavosi 23 valandą, bent jau vidurnaktį tai tikrai. Ir šį kartą, kai penktadienio vakare pasigirdo garsi muzika, nekreipėme dėmesio manydami, kad vidurnaktį ji baigsis“, – pasakoja A. Špilevojus.
Tačiau praėjus valandai po vidurnakčio muzika ne tik nenutilo. Atvirkščiai – nurimus sodininkų bendrijos garsams, iš stovyklavietės girdimas bumbsėjimas tapo dar garsesnis.
„Aš pats buvęs didžėjus, galiu muziką pakentėti, net nekreipti dėmesio į man nepatinkančią. Bet pirma valanda nakties, o miegoti neįmanoma. Paskambinau į policiją. Laikas ėjo, niekas nepasikeitė. 3 valandą dar kartą policijai skambinau, mane patikino, kad jau buvo nusiųstas ekipažas. Tokiu metu netgi padariau garso įrašą savo kieme, atrodo, tarsi pas mane grotų, ne stovyklavietėje“, – išskirtinai triukšmingos nakties įspūdžiais dalinosi A. Špilevojus.

Į prašymus nereagavo

Palaukęs iki ketvirtos valandos, toliau griaudint technomuzikai, Andrejus sėdo į automobilį ir nuvažiavo į stovyklavietę.
„Stovykloje pasitikę apsauginiai paaiškino, kad vyksta dviejų dienų technomuzikos vakarėlis. Išreiškė mums užuojautą. Sakau, neprašau išjungti muzikos, bet galima kolonėles nusukti į kitą pusę, į mišką, ne į kaimą – mes muzikos nebegirdėsime, o jie turės savo vakarėlį. Bosinės kolonėlės taip veikia“, – pasakojo A. Špilevojus.
Visgi buvusio didžėjaus patarimo niekas nepaisė.
Iš apsaugos darbuotojų gavęs renginio plakatą, Andrejus internete bandė ieškoti jo organizatorių, tačiau veltui. Galop renginio paskyroje feisbuke paliko komentarą, kad bus bandoma panaikinti jų licenciją, jei nesiims veiksmų ir dar vieną tokią naktį užkurs sodininkams.
„Ir jie užkūrė! Šeštadienį ryte muzika nurimo, bet vakare vėl įjungė. Paskambinau „Vaikystės šilelio“ direktorei. Ji pažadėjo organizatoriams perduoti gyventojų nepasitenkinimą, bet naktis vėl buvo baisi. Antrą valandą vėl kviečiau policiją. Garsas buvo toks, kad net namuose padėjus ranką ant stalo jautėsi, kaip jis vibruoja. Kam langai į stovyklos pusę, gavo didelę garso dozę nuo boso kolonėlių, net miškas triukšmo nesustabdė“, – kalbėjo A. Špilevojus.

Pasak A. Špilevojaus, sodininkai rengiasi rinkti parašus ir teikti skundą dėl triukšmo Panevėžio rajono savivaldybei bei stovyklavietę nuomojantiems „Vaikystės šilelio“ vadovams. Asmeninio archyvo nuotr.

Pasak A. Špilevojaus, sodininkai rengiasi rinkti parašus ir teikti skundą dėl triukšmo Panevėžio rajono savivaldybei bei stovyklavietę nuomojantiems „Vaikystės šilelio“ vadovams. Asmeninio archyvo nuotr.

Rengia skundą institucijoms

Šeštadienio vakare Andrejus pasakoja turėjęs svečių – nebuvo prasmės leisti savo muzikos, nes iš stovyklavietės vis tiek garsiau griaudėjo.
„Tai buvo reivas ir technomuzika, be žodžių, nuolatinis kalimas. Vaikas pirmą valandą klausia, kada nustos langai drebėti? Nuo mano namų iki stovyklos apie kilometrą, bet yra gyvenančių dar arčiau, vargšai žmonės, kuriems stovykla tik kitapus upės. Bet net ir gyvenantieji toliau tą savaitgalį nemiegojo“, – teigia A. Špilevojus.
Sodininkai rengiasi rinkti parašus ir teikti skundą dėl triukšmo Panevėžio rajono savivaldybei bei stovyklavietę nuomojantiems „Vaikystės šilelio“ vadovams.
„Technomuzikos vakarėlio organizatoriai išvažiavo, bet problemą turi spręsti pati stovykla. Ji įsikūrusi prie dviejų sodininkų bendrijų, reikia gerbti čia gyvenančiuosius“, – pabrėžė Andrejus.

Užvertė skambučiais

Sodininkų bendrijos „Papartis“ pirmininkui Vygintui Petkūnui žmonės guodėsi, kad savaitgalio naktimis pamiegoti pavyko vos valandą ar dvi, o kai kas liko bluosto nesudėjęs.
„Tų renginių vasarą stovyklavietėje vyksta ne vienas – ir baikerių šventė buvo, ir ralis. Bet muzika būna daug tylesnė ir per naktis negroja. Šitas renginys prasidėjo penktadienio vakarą, o muzika aprimo tik ryte. Tai net ne muzika, o tik bumčikai ir visą laiką vienodi. Kitą naktį vėl tas pats“, – tvirtino V. Petkūnas.
Anot jo, nuo tokio triukšmo pavargę gyventojai jau tiek kartų skambino Bendrajam pagalbos centrui, šis davė budinčio policijos ekipažo telefono numerį. Tačiau ir iš to, pasak pirmininko, nebuvo jokios naudos.
„Kas iš to, jei važiavo ir važiavo policija – muzika nė kiek netilo. Vien „Paparčio“ bendrijoje 380 sklypų. Mes, visi gyventojai, nemiegojome. Langų nebuvo galima atidaryti, bet per uždarytus irgi tie kalantys bumčikai girdėjosi. Stovyklos vadovė turėtų nebeleisti tokiam festivaliui pasikartoti“, – kalbėjo V. Petkūnas.

Nemiegojo ir pati nuomotoja

Stovyklos „Vaikystės šilelis“ direktorė Daiva Arelytė pripažįsta sulaukusi nemažai skambučių dėl ramų kampelį pragaru pavertusios muzikos.
Direktorė tvirtina bendravusi su technomuzikos vakarėlio organizatoriais, esą įspėjusi, kad naktis – ramybės laikas.
„Ir pranešimus siunčiau, ir pati bendravau. Ir prieš prasidedant renginiui apie tai kalbėjau“, – tvirtina D. Arelytė.
Anot jos, muzika trenkė nuo penktadienio 19 val. iki 8 val., per dieną – ramybės pertrauką, o šeštadienio vakarą vėl griaudėjo.
„Aš gyvenu toje pačioje stovyklos teritorijoje, patyriau tą patį, ką ir gyventojai“, – pasiguodė D. Arelytė.
Direktorė tikina, jog būdama toje pačioje renginio teritorijoje seka, kad ją renginiams išsinuomoję užsakovai laikytųsi sutarties sąlygų ir vykdytų susitarimus.
Tačiau į klausimą, ar sutartyje įrašytas punktas dėl ramybės laiko, D. Arelytė pripažino: raštiško reikalavimo nakties metu laikytis ramybės nėra.
„Sutartyje nebuvo įtraukę tokio punkto (dėl ramybės laiko – aut. past.), bet prieš pasirašydama labai aiškiai išdėsčiau tas mintis“, – kalbėjo direktorė.
D. Arelytė teigia sutartį dėl teritorijos nuomos technomuzikos vakarėliui pasirašiusi su Dominyku Muraška. Tačiau jo kontaktų direktorė tvirtina neturinti.
„Jis man vis skambindavo iš kito numerio, neturiu užfiksavusi jo telefono. Be jokio abejonės, ir man buvo nemalonu. Tokiam renginiui dar kartą tikrai nenuomočiau“, – kalbėjo D. Arelytė.

Asociatyvi P. Židonio nuotr.

Asociatyvi P. Židonio nuotr.

Į policijos perspėjimus nereagavo

Viešojoje erdvėje nurodoma, kad „Vaikystės šilelyje“ vyko renginys salvation.camp. Socialiniame tinkle nurodoma, kad į jį kviečia @salvation.techno.
Daugiau jokių kontaktų nėra.
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėjos Odetos Jukniūtės teigimu, per praėjusį savaitgalį registruoti net septyni pranešimai dėl triukšmo „Vaikystės šilelyje“.
Nors, pasak policijos atstovės, buvo susisiekta su atsakingu asmeniu, visgi renginys nenutrauktas ir muzika nenutildyta.
„Surašyti administraciniai nusižengimo protokolai dėl viešosios rimties trikdymo. Dar sprendžiamas klausimas, ar surinkus informaciją nebus surašytas protokolas ir dėl renginio organizavimo. Tam nebuvo prašyta policijos leidimo. Jo nereikia, jei rengiama asmeninė šventė, bet jei visuomeninė, policija turėjo būti informuota“, – teigė O. Jukniūtė.

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų