Po šuns netekties – teisybės paieškos

Po šuns netekties – teisybės paieškos

 

Panevėžio daugiabučių namų kieme suvažinėto šuns šeimininkai kreipėsi į policiją, tačiau dėl nelaimės gresia patiems likti kaltiems.

Įvykį tirianti policija kol kas nemato, už ką turėtų būti baudžiamas keturkojį mirtinai pervažiavęs vairuotojas, mat po ratais pakliuvęs Jorkšyro terjeras toks mažas, kad galėjo būti ir nepastebėtas, o dar kieme buvo vedžiojamas be pavadžio. Įvykio liudininkė, kurios akyse jaunuolio vairuojamas BMW nė nestabtelėjęs mirtinai pervažiavo į kelią išbėgusį šunelį, pakraupusi. Jos nuomone, gyvūno žūtis nėmaž nesujaudino jauno vairuotojo.

Panevėžietei Vaidai Baliutienei šiomis dienomis širdį skauda dėl sukrėstos nepilnametės dukters. Jos akyse buvo mirtinai pervažiuotas aštuonerių metų Jorkšyro terjeras.

Moteris įsitikinusi, kad keturkojį suvažinėjęs vairuotojas turėtų už tai ir atsakyti. Visgi įvykio aplinkybes tirianti policija, pirminiais duomenimis, mato, kad dėl nelaimės kalti patys šuns savininkai, mat šuo kieme buvo vedžiojamas be pavadžio.

Nelaimė nutiko šeštadienio pavakare, apie 19.30 val., viename iš Žvaigždžių gatvės daugiabučių kiemų. Tuo metu darbe buvusi V. Baliutienė sulaukė namiškių skambučio, kad šeimos augintinis nebegyvas. Parlėkusi į namus moteris kieme jau rado du policijos pareigūnus, šunį partrenkusio automobilio vairuotoją ir ant žolės parkritusią raudančią dukrą.

Tačiau moterį šokiravo ne tik pati nelaimė. Ji teigė negalėjusi patikėti, kad policijos pareigūnai palaiko vairuotojo pusę.

„Klausiau to vaikino, ar supranti, ką padarei? Jam buvo tik juokinga. Kai pareigūnams pasakiau, jog noriu rašyti pareiškimą, kad identifikuotų šunį mirtinai suvažinėjusį asmenį, nes žadu kreiptis į teismą, pajutau, kad jie bando mane paveikti nerašyti. Netgi man pasirodė, kad pareigūnai tam vairuotojui pasiūlė irgi rašyti pareiškimą, jei jau aš tą darau“, – pasakojo panevėžietė.

Jai susidarė įspūdis, kad policijos patruliai su ja bendravo toli gražu ne mandagiai, o arogantiškai ir netgi pakeltu tonu.

Žvaigždžių gatvės daugiabučių kieme suvažinėto šunelio šeimininkai šokiruoti, kad vairuotojas dėl eismo įvykio gali būti nekaltas.

Liudininkę šokiravo abejingumas

Nors šuns netikėta žūtis sukrėtė šeimą, ypač nepilnametę mergaitę, pasak V. Baliutienės, vairuotojas jiems jokios užuojautos neparodė.

„Labiausiai apstulbino, kai atėjusi to jaunuolio mama mane išvadino ragana, apkaltino, kad traumuoju jos vaiką. O jis, suvažinėdamas mūsų šuniuką, mano nepilnametės dukters netraumavo? Aš tik dėkoju likimui, kad mergaitė nepuolė paskui jį gelbėti. Galėjo būti ir pati partrenkta. Neįsivaizduoju, kaip važiuojant ne gatve, o per kiemą vedančiu keliu neįmanoma spėti sustoti“, – piktinosi panevėžietė.

Ji neabejoja, kad jaunuolis per kiemą važiavo didesniu nei 20 kilometrų per valandą greičiu. O nelaimės vietoje nebuvo matyti jokių stabdymo žymių.

Vaida įtaria, kad vairuotojas galėjo būti nė nenustatytas, jei ne lyg tyčia tuo metu tame pačiame daugiabučio kieme savo šunį vedžiojusi jai nepažįstama moteris. Liudininkė pasiruošusi duoti parodymus ir policijai. Ji ne tik paliko V. Baliutienei savo kontaktus, bet dargi viską, ką matė, paviešino socialiniame tinkle.

„Iš gatvės į daugiabučių kiemą įsukęs vairuotojas turėjo matyti ir esu įsitikinusi, kad matė, išbėgantį šunelį, bet nė negalvojo stabdyti, o ir pervažiavęs jį nuvažiavo. Ar toks žmogus tikrai gali važinėti gatvėmis, jei kieme nesugeba sureaguoti į kliūtį ir sustoti?“ – pasakojo liudininkė.

Anot jos, vaizdas, kaip šuo pervažiuojamas jį kieme vedžiojusios mergaitės akyse, buvo sukrečiantis. Šokiruota moteris pasivijo vairuotoją, sustojusį prie kito namo aikštelės. Liudininkė pradėjo šaukti, ar matė ką padaręs.

„Jis tvirtino nieko nematęs ir net neketino eiti pažiūrėti, kas nutiko. Elgėsi visiškai abejingai, atseit, jei nemačiau, nieko ir neįvyko. Tokia vairuotojo reakcija mane labiausiai ir šokiravo. Galime kaltinti, kad šunelis buvo be pavadžio, bet ar tikrai yra normalu važiuoti ant kelyje pasitaikančių šunų, kačių, ežiukų? Juolab kad šitoje vietoje vairuotojas tikrai galėjo stabdyti – niekas iš paskos nevažiavo, nebūtų sukėlęs avarinės situacijos“, – „Sekundei“ pasakojo įvykio liudininkė.

Moteris tvirtino pasiryžusi viską, ką matė, iškloti ir policijos pareigūnams.

„Daugiabučių kieme ne tik šuniukai, ten ir vaikai laksto. Toje vietoje vairuotojai turi būti itin atidūs“, – pabrėžė panevėžietė.

Vairuotojo kaltės nemato

Kas kaltas dėl eismo įvykio, Panevėžio policija dar aiškinasi. Visgi, regis, kol kas tyrimas krypsta ne augintinio netekusiųjų pusėn. Pirminiais duomenimis, pareigūnai įžvelgia šunelio savininkų kaltę.

„Šuniukas buvo vedžiojamas be pavadėlio. Jis išbėgo į važiuojamąją dalį – kiemo gatvę. Tiesiog palindo po automobilio ratais. Kadangi gyvūnėlis labai mažas, vairuotojas galėjo jo nepastebėti. Jei tokio eismo įvykio metu būtų buvęs apgadintas automobilis, šuns savininkams grėstų netgi atlyginti nuostolius“, – teigė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės specialistas Tadas Martinaitis.

Anot jo, į įvykio vietą atvažiavę pareigūnai tą paaiškino jo dalyviams – BMW vairuotojui ir šunelį kieme vedžiojusios nepilnametės tėčiui. Policijos atstovas tvirtina, jog tuomet nė viena pusė pretenzijų viena kitai neturėjo.

„Viskas būtų tuo ir baigęsi, bet grįžusi mama pradėjo reikšti didelį nepasitenkinimą. Pareigūnai bandė ir jai paaiškinti situaciją, tik ji neklausė. Manau, pareigūnai mandagiai bendravo, bet natūraliai tonas keičiasi, jei ant tavęs rėkiama. Kai žmogui bandoma išaiškinti situaciją, o jam kitaip atrodo, nežinau, ar tą galima vertinti kaip atkalbėjimą rašyti pareiškimą“, – sakė T. Martinaitis.

Policijos pareigūnai nepatikrino keturkojį suvažinėjusio vairuotojo blaivumo. Pasak komisariato atstovo, tiesiog nematė būtinybės tai daryti.

„Tai neįskaitinis eismo įvykis, o bendraujant su vairuotoju nei jo kalba, nei veiksmai, nei koordinacija nesukėlė įtarimų dėl blaivumo, todėl nebuvo tikslo patikrinti jo blaivumą. Niekas iš įvykio dalyvių to irgi neprašė atlikti“, – teigė T. Martinaitis.

Anot jo, tyrimas nėra baigtas – tyrėjai dar kviesis eismo įvykio dalyvius ir liudininkus.

Komentarai

 • Tikra netvarka! Policija tiesiog PRIVALO skirt bauda asmenims, pazeidusiesms gyvunu vedziojimo viesoje vietoje taisykles! O ir jaunajam vairuotojui reiketu moraline zala atlyginti.

  • Atsakyti
  • Visiškai pritariu!

  • Dusk seni

   • BEATA, Jus negerbiat Lietuvos istatymu?

    • Atsakyti
    • As gerbiu gyvybe, kiekvienas zudikas nevertas zmogaus vardo

     • BEATA, Jus is tu, kuriems tikslas pateisina priemones?

     • Žudike, kiek musių nuzudei, sušaudyti tokę.

  • Dėl moralinės žalos, tai teismas sprendžia. Manau, šuns savininkai nusprendė pasipelnyti

 • Mano 2 metuku nuostabu jorkuti perejoje pervaziavo, ir net nesustojo, kreipiausi i policija, sake perziures kamerose, taciau…policija net neieskojo, o antros apklausos metu netgi bande man kalte suverst.. Sesis men verkiau, nzn gal jis mane nuo depresijos saugojo, bet praradimas neikainojamas. Tokiys lieka tik prakeikt, kad patys prarastu kazka nepaprastai brangaus ir isgyventu ta pati, kad is depresijos nebeisliptu amziais..

  • kita karta su pavadziu vedziok nereiks raudoti

   • Miesto ribose greitis 50, ne 80-90, taip vaziuojant ir nespoksant i telefona visada matysi kas perejoje

    • Miesto ribose šunis privaloma vedžioti su pavadėliu ir nespoksant i telefoną, tada visada matysi kur šunėkas laksto.

  • Jorkšyras viens kvailiausių padarų. Tai tiesiog mano pastebėjimas

   • Abu labu tokie, tiek jorksyras, tiek vista ji vedanti.

  • O pati kur buvai kai tavo šuva per gatvę bėgo? Jei vedžioji šunį – vedžiok šunį, neperskaityta žinutė nemiršta

 • Kaip siandien prisimenu, kai buvau dar vaikas, teta buciuoja savo numyletini suneka ir bamba :
  – Ir vel snukutis smirda, vel siknute laizei…
  O paskui bando pabuciuot mane! Ir stebisi, kad as begu tolyn, lyg nuo mirties…

 • baust bobą už šuns nepriežiūrą 50e.

 • O kur bauda šuns šeimininkei????? Priviso palaidų šunų, o paskui patys verkia, kad kitiems nervus gadina. Šuo nekaltas, kalta šeimininkė. Bausti, pasigailėti negalima.

 • Jeigu laiko šunį, privaloma juo ir pasirūpinti, o ne lyg tarp nieko, leisti tam šuniui , be pavadžio naršyti kur jam patinka. Juk aplinkui žmonės ir bet kada ali žmoų užpulti–nors ir mažas šuo, bet savo nasrus turi ir gali žmogui suleisti dantis. Šuns nepaklausi, kada jis kas ? TURI MOKĖTI ŠUNS SAVININKAS BAUDAS UŽ ŠUNS PALEIDIMĄ BE PAVADŽIO !!!!! Gal tada kiek sudrausminas palaidų šunų savininkus .

 • Bausti šunų laikytojus už netvarkingą šuns laikymą lauke be pavadžio, nors ir mažas šuo. Bet žmonėms yra nesaugu. Nepaklausi, kada bet koks šuo , suleis praeiviams dantis į kojas . Už netvarką bausti būtina.

  • Kiek kartų jūs savo dantis suleidote žmogui į skaudamą vietą???? Ir jūsų dar niekas nenubaudė????Begėdė.

   • Jua cia su veidrodziu kalbates?

 • Vairuotojai neturi lakstyti kaip akis išdegę miesto ribose, o ypač kvartaliniuose kiemuose… Jie privalo atsakyti už padarytas skriaudas žmonėms.

  • Atsakyti
  • Ar vairuotojas tikrai lakste? Jus turit irodymu? O kad suo buvo be pavadelio, net ir irodinet nereikia.

 • Jau atsitiko kaip atsitiko, šeimininke nori pasipelnyti, esanti pati kalta,pati traumuoja ir vaiką .Aš tokiai nebeparduočiau gyvenime jokio šuns,nemokėjo auginti šios veisles ,nupirko vaikui`žaisliuką,kuris elgėsi kaip norėjo su šuneliu,o dabar prisidengus vaiku ,vaikas verkė…. O KUR VAIKU TEISES…gal patikrinimo reikėtu kur mama trankosi.Kažkas čia negerai.Šunu veisėjai atkreipkit demesį į ta ponia puls vėl vaikui žaislą pirkt.

Rodyti visus komentarus (25)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų