Šiaurinei gatvei toliau tiesti per Rožyną Savivaldybė šįmet numačiusi skirti net 58 proc. lėšų, gautų iš Automobilių kelių direkcijos. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Po šalto dušo – injekcija vietiniams keliams

Po šalto dušo – injekcija vietiniams keliams

 

Savivaldybėms įvariusi šoką dėl planuojamų drastiškai sumažinti lėšų vietinės reikšmės keliams prižiūrėti, Susisiekimo ministerija sušvelnino toną.

Blogiausias scenarijus nepasitvirtino: Panevėžys vietoje jam numatytų 1,9 mln. Eur vis dėlto sulauks 2,668 mln. Eur. Didžiausią riekę iš šio finansinio pyrago Savivaldybė numačiusi atriekti naujai gatvei per Rožyną tiesti.

Kelių remonto darbus jau gali imtis planuoti ir rajonas. Jam skirta taip pat keliais šimtais tūkstančių eurų daugiau, nei buvo numatyta pirminiame projekte.

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo Daliaus Vadlugos teigimu, iš į Aukštaitijos sostinės kišenę įkrisiančių 2,6 mln. Eur gatvėms tvarkyti 58 proc. numatyta išleisti turtui įsigyti. Tai reiškia, kad didžioji jų dalis tektų pernai pradėtai Šiaurinei gatvei per Rožyną tiesti, kiek mažiau – Kėdainių gatvės rekonstrukcijai, o kas liks, atiteks miesto gatvėms, kelio ženklams, šviesoforams prižiūrėti, taip pat gatvėms ženklinti.

Panevėžio savivaldybė pernai vietinės reikšmės keliams prižiūrėti buvo gavusi per 3 mln. eurų. Šios lėšos išdalytos gatvėms ir žvyrkeliams tvarkyti, duobėms lopyti, eismo saugumui gerinti – bei dideliems infrastruktūros projektams – naujoms gatvėms tiesti arba pradėtosioms užbaigti.

Nors šiemet suma bus kiek mažesnė, visgi Savivaldybė guodžiasi, kad ne taip drastiškai. Metų pradžioje paskelbti Automobilių kelių direkcijos planuojami duomenys panevėžiečiams įvarė šoką. Nuo lėšų Aukštaitijos sostinės gatvėms tvarkyti buvo nurėžta daugiausia iš visų šalies savivaldybių – net 41 proc.

Per pastaruosius trejetą metų Panevėžys savo biudžeto ir Automobilių kelių direkcijos lėšomis vadinamąja „remix“ technologija, tai yra karšto regeneravimo būdu, atnaujino 35 kilometrus gatvių, dar keli kilometrai gatvių atkarpų perasfaltuoti paprastuoju būdu. Iš viso Panevėžyje asfaltuotos gatvės sudaro apie 180 km.

Šįmet kol kas planuojama pradėti tik vienos – kritinės būklės Kėdainių gatvės kapitalinį remontą.

Tiesa, Savivaldybė tikisi sulaukti finansavimo pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pateiktas paraiškas J. Janonio gatvei sujungti su tarptautine magistrale „Via Baltica“, taip pat Elektronikos g. rekonstrukcijai.

Panevėžio rajonas savo keliams tvarkyti sulauks kiek per 1,9 mln. Eur, nors dar prieš kelias savaites jam buvo apskaičiuota 1,603 mln.

Rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus Eugenijaus Lunskio teigimu, sumažintas finansavimas būtų buvęs itin skausmingas, nes rajone kelių, kuriuos reikia tvarkyti ar asfaltuoti, – daugybė. Praėjusiais metais sutvarkyta per 30 kelio atkarpų.

„Ši suma dar bus tikslinama, bet bent jau visus suplanuotus darbus bus galima įvykdyti“, – teigė E. Lunskis.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų