Po rekonstrukcijos taškosi balose

Po rekonstrukcijos taškosi balose

 

Vienas brangiausių 2014–2020 metų miesto projektų – lietaus vandens surinkimo sistemų diegimas Rožyno mikrorajone – eina į pabaigą. Tačiau kai kuriems jo gyventojams dėl to labiau pikta nei džiugu.

Aguonų gatvėje gyvenančiam Zigmui Polujanskui nesuprantama, kodėl lietaus vandens surinkimo sistema buvo suklota įkalnėn kylančioje jų gatvės atkarpoje, o kita gatvės pusė, esanti nuokalnėje, palikta be nieko.

„Aš gyvenu pakalnėje ir ties mano namais stovi bala, – pasipiktinęs panevėžietis. – Kodėl drenažą padarė tik pusėje gatvės? Į kalniuką – drenažas, o apačioje – nieko.“

Z. Polujansko namas – greta autobusų stotelės, tad sukdamas į ją autobusas neišvengiamai pravažiuoja per balą, vandens šliūkštelėdamas ir į kiemą. Nors šioks toks paaukštinimas ties įvažiavimu į kiemą padarytas, kad pristabdytų vandens tekėjimą, tačiau, pasak šeimininko, problemos tai neišsprendžia. Z. Polujanskas žiemą, polaidžio metu braidė per į kiemą ištaškytą pliurzą, o ir šiomis dienomis smarkiau palijus vėl vanduo pliaupia į kiemą. Panevėžietis pavasarį net buvo baloje pastatęs paties suvirintą trišakį su ryškiaspalve liemene, kad autobusų vairuotojai čia nesuktų. Z. Polujanskas neslepia, kad ir anksčiau bala kartais būdavo, tačiau vanduo greitai nubėgdavo, o ne stovėdavo kaip dabar.

„Koks malonumas, kai vanduo žliaugia tau į kiemą nuo gatvės?“ – piktinasi panevėžietis.

Anot jo, dabar esą padaryta taip, lyg vonioje užkišus apatinę išbėgimo angą laukiama, kol vanduo išbėgs per viršutinę.

„Kur matėtė, kad vanduo kiltų į kalną?“ – projektavimu nepatenkintas Rožyno gyventojas.

Jo kaimynas Andrius taip pat stebėjosi tokiu darbu – esą padarė taip, kaip nereikėjo daryti – pačioje žemiausioje vietoje vandens surinkimo nėra, o ant kalno – šulinėliai. Vyrai neabejoja, kad po stipresnių liūčių čia bus daugiau problemų.

Miesto autobusai, sukdami į sustojimo aikštelę, pervažiuoja šalia Zigmo Polujansko namų vis atsirandančią balą ir ištaško vandenį į kiemą. M. Garucko nuotr.

Aiškinsis problemą

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga tvirtino, jog bus apžiūrėtos ir vietos, dėl kurių žmonės skundžiasi, o tokių – ne viena. Tą padaryti planuota antradienį, tačiau sutrukdė lietus. Tikimasi darbą atlikti dar šią savaitę. D. Vadluga pažadėjo apžiūrėti ir Aguonų gatvės gyventojo nurodytą vietą. Pasak valdininko, šio projekto užsakovas yra „Panevėžio gatvės“.

„Mes nei darbus pirkome, nei esame užsakovai – tik partneriai“, – dėl techninių klausimų į šią įmonę siūlė kreiptis D. Vadluga.

Kartu tikino, kad Savivaldybė atsakomybės nesikrato ir reaguoja į skundus.

„Panevėžio gatvių“ įmonės atstovas, projekto vadovas Darius Gražys tvirtino pats antradienį važinėjęs po Rožyną ir žiūrėjęs, kokia situacija.

„Vakar vandenį mačiau arčiau Pušyno gatvės sankryžos“, – D. Gražys sako pasidaręs net nuotraukas.

Statybvietės siūlo nevertinti

„Panevėžio gatvių“ atstovas tvirtino, esą projekte nebuvo numatyti nuotekų tinklai tarp Aguonų I skersgatvio ir Pušyno gatvės. Su projektu ne nuo pat pradžių dirbantis D. Gražys tiksliai nežino kodėl, bet mano, jog taip pasielgta dėl toje vietoje jau anksčiau pakloto ir turinčio funkcionuoti tinklo.

Pasak D. Gražio, rangos sutartis dar nesibaigė – jeigu bus matoma, kad kažkur dar reikalinga atlikti tam tikrus darbus, rangovai bus informuoti. Projektas pagal sutarties terminus turi baigtis birželio 20 dieną.

Anot jo, po lietaus antradienį Rožyne apžiūrėta ne tik ši gatvė. Projekto vadovo teigimu, tuomet jos atrodė vienaip. Trečiadienį – jau kitaip.

„Šiandien, kiek kolegos pervažiavo, vandens ten, kur buvo kloti tinklai, nesimatė, išskyrus tose vietose, kur gatvėse nebaigtas tvarkyti asfaltas. Reikia suprasti, kad tai dar nebaigtas objektas, tai yra statybvietė“, – D. Gražys ramino dėl į kiemus kliokiančio vandens susirūpinusius gyventojus.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų