P. Židonio

Po ilgosios pertraukos pristabdytas „Lietkabelis“ krito Vilniuje

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate Panevėžio „Lietkabelis“ (15/8) patyrė antrą nesėkmę iš eilės. Antradienį svečiuose rungtyniavę panevėžiečiai neatsilaikė prieš Vilniaus „Rytą“ (17/5) – 81:67 (21:22, 15:23, 18:6, 27:16).

Sostinės klubui tai buvo jau 10-oji pergalė paeiliui. Šiose rungtynėse po traumų „Lietkabelio“ gretose pasirodė Džordže Gagičius bei Vytenis Lipkevičius.

Susitikimas prasidėjo atkaklia kova tarp ekipų. Gabrielius Maldūnas pasižymėjo dvitaškiu greitoje atakoje, tačiau netrukus taikliu metimu varžovui atsirevanšavo Martynas Echodas – 6:5. Panevėžiečiai taškus rinko metimais iš artimos distancijos. Po Gyčio Masiulio dvitaškio iš po krepšio svečiai vėl persvėrė rezultatą – 8:9. Įtempto ketvirčio pabaigoje „Ryto“ centras Ivanas Buva pasižymėjo dvitaškiu su pražanga, o po 10 žaidimo minučių minimalią persvarą turėjo „Lietkabelis“ – 21:22.

Panevėžiečiai antrąjį kėlinį pradėjo atkarpa 6:0, po kurios vilniečių strategas Giedrius Žibėnas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Tuomet vėl prabilo I. Buva – sostinės klubo aukštaūgis savo rezultatyviomis atakomis leido šeimininkams priartėti (26:30). „Lietkabelis“ sugebėjo atlaikyti varžovų spaudimą ir vis labiau tolo nuo vilniečių. Ketvirčio pabaigoje panevėžiečiai pasiekė jau dviženklį pranašumą, o po pirmos rungtynių pusės Nenado Čanako auklėtiniai pirmavo 9 taškais – 36:45.

Po ilgosios pertraukos „Rytas“ surengė galingą spurtą 10:2 ir priartėjo prie „Lietkabelio“ iki minimumo – 46:47. Šiame kėlinyje netrūko netaiklių metimų ir klaidų abejose aikštelės pusėse. Panevėžiečiai per visą ketvirtį sukrapštė vos 6 taškus, o tuo pasinaudojęs sostinės klubas perėmė iniciatyvą (54:51).

Ketvirtajame kėlinyje vilniečiai tęsė sėkmingą pasirodymą. Ivanas Buva galingu dėjimu padidino šeimininkų pranašumą iki 7 taškų – 58:51. Nors „Lietkabelis“ pagerino žaidimą puolime, „Rytas“ sugebėjo nutolti jau 9 taškais (65:56). Svečių situaciją dar labiau apsunkino du iš eilės Mindaugo Girdžiūno tritaškiai, po kurių vilniečiai pirmavo jau 13 taškų – 71:58. Per likusį laiką „Lietkabelis“ situacijos neišgelbėjo ir turėjo pripažinti šeimininkų pranašumą.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 17, Ivanas Buva ir Arnas Butkevičius po 14.

„Lietkabelis“: Kyle‘as Vinalesas 22, Gytis Masiulis 14.