Po dramatiškos kovos „Ekranas“ pasitraukė iš LFF taurės turnyro (foto galerija)

Šįvakar Panevėžio „Aukštaitijos“ stadione LFF taurės pirmojo etapo rungtynes žaidė „Ekranas“ (buvusi „Aukštaitija“) ir Alytaus „Dainava“. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1:1 (0:1).

Vienai stipriausių Pirmos lygos komandų panevėžiečiai pralaimėjo po 11 metrų baudinių serijos ir baigė savo pasirodymą LFF taurės turnyre.

Rungtynės kėlė didelį susidomėjimą. Šeimininkuss audringai palaikė „Ekrano“ fanų grupė „Pirmoji armada“, o „Dainavos“ futbolininkus – „Dzūkų tankai“.

Pačioje mačo pradžioje abi komandos žaidė atsargiai, bet tai truko neilgai. Prabėgus 15 minučių „Aukštaitijos“ stadione susirinkę žiūrovai pamatė pavojingus momentus tiek prie šeimininkų, tiek prie svečių vartų.

Edgaras Baranauskas su Arnu Laurenčiku surengė greitą ataką, bet tiksliai smūgiuoti į svečių vartus panevėžiečiams nepavyko.

18-ąją mačo minutę alytiškis Matas Radžiukynas šovė į tolimąjį „Ekrano“ vartų kampą, bet svečių futbolininko smūgis buvo nevisiškai tikslus.

Po keturių minučių Edvardas Tamulevičius gavo gerą perdavimą iš komandos draugo, bet panevėžietis smūgiavo virš svečių vartų.

28-ąją rungtynių minutę po E. Tamulevičiaus reido kilo gaisras prie „Dainavos“ vartų, bet svečiai kolektyvinių pastangų dėka sugebėjo apsiginti.

39-ąją mačo minutę svečių žaidėjas Titas Vitukynas iš baudos aikštelės ribų pelnė įvartį ir išvedė „Dainavą“ į priekį. Svečiai pirmąją rungtynių pusę laimėjo minimaliu skirtumu.

Antrojo kėlinio pradžioje kamuolį ilgiau kontroliavo „Dainavos“ futbolininkai. Šeimininkai kantriai gynėsi ir ieškojo savo momentų.

63-ąją susitikimo minutę po kampinio pavojingai smūgiavo Mantvydas Ežerskis, bet kamuolys praskriejo visiškai šalia svečių vartų virpsto.

79-ąją mačo minutę šeimininkams pavyko išlyginti rezultatą. „Dainavos“ žaidėjai savo baudos aikštelėje pažeidė taisykles, už ką mačo arbitras skyrė 11 metrų baudinį. „Ekrano“ kapitonas E. Baranauskas nuo 11 m žymės smūgiavo tiksliai.

Per likusį pagrindinį laiką komandoms nepavyko pasižymėti.

Priešpaskutinę rungtynių minutę iš toli pavojingai smūgiavo E. Baranauskas, bet sėkmingai sužaidęs „Dainavos“ vartininkas sugebėjo atmušti kamuolį.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1:1, todėl komandoms teko žaisti 30 minučių pratęsimą. Pirmajame pratęsimo kėlinyje įvarčių nebuvo pasiekta. Per paskutiniąsias 15 žaidimo minučių aikštėje jau dominavo alytiškiai.

Panevėžiečiams trūko jėgų, todėl jie daugiau gynėsi nuo svečių atakų. Kelis kartus savo meistriškumą buvo priverstas demonstruoti „Ekrano“ vartininkas Gytis Jakubaitis.

Rungtynių pabaigoje pasiaukojančiai žaisdami panevėžiečiai sugebėjo apsiginti nuo įnirtingų svečių ekipos atakų.

Nei pagrindinis susitikimo laikas, nei pratęsimas mačo nugalėtojo neišaiškino. Komandoms teko mušti 11 metrų baudinius. Čia geriaus sekėsi svečiams, kurie realizavo visus savo bandymus, o panevėžiečių tikslūs buvo tris smūgiai iš penkių.

„Ekrano“ komanda su alytiškiais pradėjo tokios sudėties: Gytis Jakubaitis, Vaidas Kavaliauskas, Karolis Kazokaitis, Lukas Narbutas, Artūras Rutkevičius, Edgaras Baranauskas, Arnas Laurenčikas, Arnas Jurevičius, Dovydas Švėgžda, Gediminas Zaborskis, Edvardas Tamulevičius.

Po keitimų aikštėje pasirodė Mindaugas Gardzijauskas, Mantvydas Ežerskis, Raimondas Poviliūnas, Paulius Obolevičius, Nojus Šukys.