Planuojama išplėsti paramą savarankiškai dirbantiesiems

Planuojama išplėsti paramą savarankiškai dirbantiesiems

Numatoma išplėsti 260 eurų išmokos mokėjimą nuo pandemijos nukentėjusiems savarankiškai dirbantiems žmonėms, pranešė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Šiandien matėme daug problemų su savarankiškai dirbančiais asmenimis, kurie nepapuolė į vadinamąjį kodų nukentėjusiųjų sąrašą, tačiau tiesiogines sąsajas turėdami su tais, kurie nukentėjo, negaudavo paramos“, – po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda žurnalistams sakė M. Navickienė.

Pasak jos, Ekonomikos, Finansų ir Socialinės apsaugos ministerijos jau susitarė dėl šios paramos išplėtimo, o daugiau informacijos, kur reikės kreiptis dėl papildomos paramos, ji žadėjo pateikti penktadienį.

„Jau rytoj turėsime daugiau informacijos apie tai, kur reikės kreiptis savarankiškai dirbantiems asmenims, kad galėtų gauti papildomą paramą, nors jie nėra įtraukti į kodų sąrašą“, – sakė ministrė.

Ministrės atstovas Tomas Kavaliauskas BNS sakė, kad šiuo metu derinami sprendimai dėl dabartinės paramos išplėtimo.

„Jeigu pagal EVRK kodą žmogus nepatenka tarp subsidijos gavėjų, jo veikla nėra draudžiama per karantiną, jis galės aplikuoti dar kartą ir tada kiekvienas jis būtų vertinamas individualiai. Tai ta pati priemonė, kuri galioja ir šiuo metu, tik individualią veiklą vykdantieji, pavyzdžiui, medžio ar keramikos gamintojai, realiai negali ja pasinaudoti. Gaminti gali, bet neturi kur realizuoti“, – aiškino T. Kavaliauskas.

„Tam, kad gyventojai galėtų pretenduoti į subsidiją, ir bus pasitelktas individualus vertinimas, kad galima būtų realiai įvertinti, kad žmogui tikrai yra blogai. Ir jeigu tikrai yra blogai, paskiriami tie 260 eurų“, – pridūrė jis.

Į Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus (EVRK) sąrašą nepatenkantys individualiai dirbantieji galės kreiptis į Užimtumo tarnybą, jų apyvartos rodikliai bus sutikrinami su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI) ir priimamas sprendimas dėl paramos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų