M. Garucko nuotr.

Pirties ateitis skendi garuose

Pirties ateitis skendi garuose

Ant prekystalio atsidūrusi Panevėžio pirtis jaukia protą ir nežinomybėje gyvenantiems darbuotojams, ir neapsisprendžiantiems, ką daryti su miestui nuostolingu objektu, politikams.

Nuo sausio jau dviejuose aukcionuose pardavinėtą, bet nė vieno susidomėjusio nesulaukusią pirtį Privatizavimo komisija nusiteikusi siūlyti Savivaldybei ne pardavinėti, o ieškoti valdytojo, su kuriuo būtų pasirašyta koncesijos sutartis.

Tokiu atveju, pasak komisijos pirmininko Alfonso Petrausko, verslininkui būtų patikėtas pirties pastatas, su sąlyga, kad bent dešimt metų nebus keičiama jo paskirtis.

Panevėžio pirtyje per mėnesį apsilanko apie 1000 klientų. Pasak įstaigos direktorės Loretos Šiurnienės, visi jie – nuolatiniai lankytojai. Naujas veidas čia retenybė.

Du kartus per savaitę – penktadieniais ir šeštadieniais veikiančios miesto pirties pardavimo reikalus akyliausiai seka septyni jos darbuotojai. Nė vienas jų neturi viso etato, o vidutinis atlyginimas į rankas siekia vos 300 eurų. Pati direktorė, dirbanti dar ir valytoja, uždirba apie 400 eurų.

Savivaldybė motyvuoja, jog sprendimą parduoti miesto pirtį daugelį metų besitęsusi nuostolinga veikla. Pirtis jau ilgą laiką miestui neša nuostolius. Dar prieš keletą metų Savivaldybės atlikto audito išvados bendrovei buvo negailestingos: esant tokioms tendencijoms, pirties laukia bankrotas.

Per praėjusius metus bendrovės pajamos siekė 61 tūkst. Eur, o išlaidų turėjo 73 514 Eur. Ir šiuo metu pirtį valdanti įmonė prasiskolinusi šilumos, vandens, elektros tiekėjams, taip pat valstybei.

1966-aisiais statyto pastato būklė apgailėtina – pirtis pasenusi ne tik morališkai.

„Mes net stogo neturime. Kai tik lyja, visur pro lubas bėga. Bendrovė iš savo pinigų stogo sutvarkyti niekaip nepajėgi“, – konstatuoja vadovė.

Nepaisant, kad Panevėžio pirtis griūva ir fiziškai, ir finansiškai, jos nuolatiniai lankytojai Savivaldybę remia prie sienos reikalaudami neparduoti.

Tokį prašymą pasirašė apie 530 panevėžiečių.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 5 dienos (penktadienio) „Sekundės“ dienraštyje. 

Komentarai

  • Savivaldybė neturi užsiimti jei nereikalingomis funkcijomis, pirtimis, laidojimo paslaugomis, turgais

    • Siūlau kad savivaldybė dar įsigytų ar atsidarytų savivaldybinius turgų, cigarečių kioskelį, diskotekų salę, žvakių fabrikėlį ir būrimo salioną.

  • Daugeliui miestieciu jinai yra traukos centras. Valdant savivaldybei ar privaciam valdytojui butina ja issaugoti, jeigu per menesi ja aplanko 1000 lankytoju, jai ji yra ir savotiska bendravimo vieta.

    • Atsakyti
  • Tegul savivaldybe rupinasi savo zmoniu gerove,o ne atnaujintais parkais.As taip pat eidavau i pirtele,taciau ji tokia nustekenta,kad baisu ten uzeiti.

  • buvo laikai kai mieste buvo 3 pirtys, gal 10 viešų tualetų ir neteko girdėti, kad išlaikymui truktų lėšų, o dabar problema su 1 pirtimi. Gėda,kad Savivaldybėje tokie ,gaspadoriai“(šeimininkai).

  • Niekam nereikalingam Eidrigeviciaus menu centrui net milijonu negaila, o visiems reikalingos pirties stogo remontui nesugebama keliu desimciu tukstanciu surasti.

    • Atsakyti
  • Mano šios pirties mėgėjo stažas 55 m.. Man ji patinka. Jei miesto savivaldybė nesugeba užtikrinti šios paslaugos, tai ji ne mano valdžios atstovė.

  • ne savivaldybe neislaiko,o patys pirtininkai.mieli vantininkai,mokekite po 8 eurus,eikite kiekviena savaitgali ir turesite ilgam normalia pirti

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų