„Sekundės“ nuotr.

Pilietinė valia liko namie

Pilietinė valia liko namie

Rinkėjų aktyvumas Lietuvoje vis mažėja, tačiau kai kurie tvirtina ne savo noru likę už pilietiškumo borto.

Pensinio amžiaus, visiškai nevaikštantis panevėžietis Juozas Snarskis teigia, kad savo balsą Seimo rinkimų pirmajame ture prarado dėl rinkimų organizatorių kaltės.

Rinkimų stebėtojai praneša po pirmojo Seimo rinkimų turo sulaukę beveik pusantro šimto skundų, kai izoliavęsi dėl COVID-19 žmonės negalėjo atiduoti balsų. Iš anksto pateikę prašymus balsuoti namuose, jie kaltina nesulaukę paskirtų rinkimų komisijų atstovų.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) aiškinasi, kas nutiko, ir priduria, kad balsavimas namuose dažnai nepavyksta ir dėl pačių rinkėjų kaltės.

Galbūt taip, pasak VRK vadovės Lauros Matjošaitytės, galėjo nutikti ir panevėžiečiui, Radviliškio gatvėje gyvenančiam J. Snarskiui. Šis 75-erių vyras neįgalus ir jam priklauso galimybė balsuoti namuose.

Daug metų, pasak Juozo, taip visada ir būdavo: pašto dėžutėje jis rasdavo kvietimą balsuoti ir ramiai laukdavo rinkimų apylinkės komisijos narių namuose. Tačiau praėjusią savaitę balsavimo dieną pas rinkėją neatėjo joks rinkimų atstovas.

„Visiškai nevaikštau, buvau namie ir laukiau, bet niekas neatėjo. Mes, pensininkai, palikti nurašyti ir niekam nebeįdomūs. Anksčiau gaudavau kvietimą balsuoti ir dalyvaudavau rinkimuose, nes jaučiu atsakomybę dėl būsimos valdžios. Šį kartą likau nebalsavęs“, – lieja nuoskaudą senjoras.

Visą straipsnį skaitykite spalio 16 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų