Prieš 21-erius metus pradėtos statyti, bet taip ir nebaigtos Pilėnų mokyklos per tris mėnesius turėtų nebelikti nė žymės.

Pilėnų mokykla šluojama nuo žemės

Pilėnų mokykla šluojama nuo žemės

 

Amžiaus statybomis vadinta taip ir nepastatyta Pilėnų mokykla Panevėžyje, V. Alanto gatvėje, skaičiuoja paskutines dienas. Čia jau zuja galinga technika, kuri 7 tūkst. kv. m pastatą turėtų sulyginti su žeme.

26-ąjį kartą Panevėžio savivaldybės skelbtame aukcione ilgametį statybų vaiduoklį įsigijusios panevėžiečių bendrovės „JK Ranga“ generalinis direktorius Arnoldas Kleiba teigė, kad per maždaug tris mėnesius statinių neliks nė žymės. Vėliau verslininkai spręs, kaip racionaliau išnaudoti daugiau nei trijų hektarų sklypą. Nors anksčiau būta kalbų, kad vietoj buvusios mokyklos gali išdygti didelis prekybos centras su kino centru, kavinėmis bei prekybos vietomis, dabar svarstomi ir kiti variantai.

Pirko dėl sklypo

Pasak A. Kleibos, dar prieš įsigyjant šį pirkinį planuota pastatą griauti. Tačiau vėliau imta svarstyti prieš 21-erius metus pradėtą statyti mokyklą rekonstruoti, paliekant bent dalį pastatų.

„Galiausiai nusprendėme, kad paprasčiau būtų tiesiog išgriauti, nes pastatas nei savo forma, nei planavimu, nei tūriais ir aukščiais neatitiko mūsų poreikių. Tad grįžome prie pirminio sumanymo“, – kalbėjo generalinis direktorius.

Į griaunamą mokyklą Panevėžio miesto savivaldybė buvo investavusi apie 16 mln. litų, tačiau pritrūkus lėšų bei sparčiai mažėjant mokinių skaičiui miesto švietimo įstaigose, ji taip ir liko neužbaigta.

Anot A. Kleibos, šį pirkinį, už kurį pernai aukcione sumokėjo 224 tūkst. eurų, įmonė įsigijo tik dėl žemės sklypo.

„Mus labiausiai domino sklypas strategiškai patrauklioje vietoje. Buvusią mokyklą ne griauname, o išardome, kad vėliau dalį konstrukcijų ir statybinių medžiagų būtų galima panaudoti“, – kalbėjo direktorius.

Ieško teisingiausio varianto

Verslininkai turėjo planų vietoj Pilėnų mokyklos statyti prekybos centrą. Investiciniame projekte buvo numatyta 2,6 tūkst. kv. m prekybos salė, 550 kv. m kavinė, dar per 3,8 tūkst. kv. m – siūlomos nuomotis patalpos. Daugiau nei 1 800 kv. m galėjo tekti triukšmingai Panevėžį turėjusiam palikti komercinio kino teatrui „Forum Cinemas“. Taip pat čia įsikurti siūlyta vienam didžiausių apdailos ir statybinių medžiagų bei sodo ir namų apyvokos prekių parduotuvių tinklų Lietuvoje. Dabar A. Kleiba tvirtina, kad svarstoma ir apie kitus variantus, todėl kada galėtų prasidėti statybos, jis kol kas nelinkęs atskleisti.

„Dar neturime priėmę galutinio sprendimo, kas šioje vietoje turėtų būti. Norime išsirinkti patį teisingiausią variantą. Dabar svarbiausia susitvarkyti sklypą“, – teigė A. Kleiba.

Jis neneigė, kad vienas iš variantų – gyvenamųjų namų statyba.

„Negaliu atsakyti, ar bus statomas prekybos centras. Svarstomi keli variantai. Gyvenamųjų namų kvartalas – viena iš galimybių. Kokie kiti variantai, dar truputį per anksti kalbėti“, – sakė „JK Ranga“ direktorius.

Komentarai

  • Pastatykit modernų stiklinį dangoraižį pusiau su gyvenamais butais,ir kitą dalį ofisais.

  • O tai kur mūsų 16 mln. litų? Vėjais nuėjo. Ir atsakingų nėra?

  • Koks ten pijokas aplink laksto.

  • Baseinaaaaaaaaa !!!

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų