Panevėžio apskrities gyventojai paramai skyrė per milijoną

Panevėžio apskrities gyventojai paramai skyrė per milijoną

Panevėžio apskrityje per 23 tūkst. gyventojų jau paskyrė dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) paramai.

Paremti įvairias organizacijas dar galima iki gegužės 2 d. ir tik elektroniniu būdu.
GPM paramą skirti gali tie gyventojai, kurie praėjusiais metais sumokėjo GPM nuo savo gautų pajamų (atlyginimas, parduotas pelningai turtas, pajamos iš savarankiškos veiklos ir kt.). Privalantys pajamas deklaruoti gyventojai GPM dalį skirti galės tik teisingai ir laiku pateikę pajamų mokesčio deklaracijas ir sumokėję apskaičiuotą mokestį.
Paramą skirti galima tik gavėjo statusą turintiems asmenims ir reikalavimus atitinkančioms politinėms partijoms.
Paramos gavėjams ir meno kūrėjams galima skirti iki 1,2 proc. GPM, politinėms partijoms – iki 0,6 proc., profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams – iki 0,6 proc.
Pagal vieną pateiktą prašymą, pajamų mokesčio dalis gali būti pervedama penkis metus iš eilės – už praėjusius ir keturis vėlesnius mokestinius laikotarpius. Jei gyventojas prašymą jau yra pateikęs ankstesniais metais, perėjus prie paramos vedlio teikti iš naujo ar tikslinti jo nėra būtina.
Praėjusiais metais 29 tūkst. Panevėžio apskrities gyventojų paramai skyrė 1,1 mln. eurų. Daugiausiai paramos sulaukė Labdaros ir paramos fondui „Rugutė“, taip pat pirmajame penketuke rikiavosi Panevėžio gyvūnų globos draugija, VšĮ „Mažas draugas“, „Krekenavos agrofirmos“ profesinė sąjunga ir beglobių gyvūnų organizacija Puma*.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų