Permainingose rungtynėse – sudėtinga „Lietkabelio“ pergalė prieš dzūkus

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate Panevėžio „Lietkabelis“ (8/5) iškovojo sudėtingą pergalę. Šeštadienį Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje po atkaklios kovos palaužė Alytaus „Sintek-Dzūkiją“ (4/10) – 54:63 (21:9, 4:12, 13:18, 16:24).

Abi ekipos daugiau nei dvi minutes negalėjo pelnyti taškų, tačiau pirmieji savo sąskaitą atsidarė dzūkai – 5:0. „Lietkabelis“ pirmuosius taškus pelnė sužaidus daugiau nei 4 minutes, kai pasižymėjo ekipos lyderis Željko Šakičius. Tačiau situacija aikštelėje toliau išliko nepalanki svečiams – alytiškiai surengė dar kelias sėkmingas atakas ir grėsmingai nutolo (12:2). Tragiška „Lietkabelio“ atkarpa nesibaigė – nepavyko ne tik apsiginti nuo šeimininkų išpuolių, bet ir patiems surengti sėkmingų atakų. Po eilinio Chauncey Collinso reido „Sintek-Dzūkija“ pasiekė rekordinę persvarą – 21:4. Kėlinio pabaigoje panevėžiečiai surengė kelis sėkmingus reidus ir po pirmojo ketvirčio svečių deficitas siekė 12 taškų – 21:9.

Antrajame kėlinyje į duobę papuolė Valdemaro Chomičiaus treniruojami dzūkai. Alytaus ekipa daugiau nei pusę antrojo kėlinio laiko nesugebėjo pelnyti nė taško. Tuo tarpu „Lietkabelis“ inicijavo spurtą 9:0 ir beveik pavijo varžovus – 21:18. Po labai nerezultatyvaus antrojo ketvirčio „Sintek-Dzūkija“ turėjo 4 taškų pranašumą – 25:21.

Po ilgosios pertraukos abi ekipos krepšį atakavo gerokai taikliau. Chauncey Collinsas tritaškiu metimu vėl leido alytiškiams įgyti dviženklę persvarą – 36:26. „Lietkabelis“ į tai atsakė atkarpa 11:0 ir persvėrė rungtynių rezultatą – 36:37.

Ketvirtajame kėlinyje iniciatyvos ėmėsi Ž. Šakičius – po jo tritaškio rezultatas vėl tapo lygus (44:44). Panevėžio ekipa, surengusi kelias sėkmingas atakas, jau pirmavo 5 taškais likus žaisti kiek daugiau nei 6 minutes – 46:51. Netrukus Chauncey Collinsas smeigė ketvirtąjį savo tritaškį ir išlygino rezultatą (51:51). Labai svarbų tritaškį paskutinę rungtynių minutę pataikė Tomas Dimša – po jo panevėžiečiai tapo nebepavejami (54:61).

„Sintek-Dzūkija“: Chauncey Collins 22, Adrian Bowie 12.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 14, Tomas Lekūnas 13, Tomas Dimša ir Margiris Normantas po 9.