Permainingose rungtynėse – dramatiška „Lietkabelio“ pergalė

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate Panevėžio „Lietkabelio“ (16/7) krepšininkai ilgą laiką buvo besivejančių vaidmenyje, tačiau galiausiai šventė pergalę.

Šeštadienį panevėžiečiai išvykoje po atkaklios kovos palaužė Klaipėdos „Neptūno“ (13/10) pasipriešinimą – 78:84 (27:22, 14:18, 21:22, 15:23).

Pirmieji taškais pasižymėjo „Lietkabelio“ krepšininkai, tačiau Osvaldo Olisevičiaus vedami šeimininkai perėmė iniciatyvą – 9:5. Netrukus „Neptūnas“ surengė dar kelias sėkmingas atakas ir Panevėžio ekipos strategas N. Čanakas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po jos vaizdas aikštelėje pasiketė – svečiai pradėjo rungtyniauti solidžiau. Paulius Valinskas pataikė du tritaškius iš eilės ir „Lietkabelis“ jau buvo priekyje – 15:19. Tačiau permainingame kėlinyje „Neptūnas“ surengė spurtą, po kurio rezultatas tapo lygus (22:22). Pirmąjį ketvirtį užbaigė T. Jogėlos tolimas metimas, po kurio uostamiesčio ekipa pirmavo rezultatu 27:22

Antrajame kėlinyje svečiai išgyveno taškų badą. „Lietkabelis“ daugiau nei tris minutes negalėjo pelnyti taškų, tuo tarpu „Neptūnas“ dar labiau nutolo – 31:22. Tuomet prabilo panevėžiečiai, surengę atkarpą 8:0, o tai leido N. Čanako auklėtiniams priartėti iki minimumo – 31:30. Vieno taško persvarą klaipėdiečiai turėjo ir sužaidus du kėlinius – 41:40.

Po ilgosios pertraukos aikštelėje tęsėsi atkakli kova. Vytenio Lipkevičiaus tritaškis leido „Lietkabeliui“ vėl išsiveržti į priekį – 46:49. Visą trečią ketvirtį nė vienai ekipai nepavyko pasiekti apčiuopiamo pranašumo. Prieš lemiamą ketvirtį Klaipėdos klubas pirmavo 2 taškais – 63:61.

Rezultatas ketvirtajame kėlinyje tapo lygus, kai Margiris Normantas pasižymėjo dvitaškiu su pražanga – 64:64. Netrukus šis gynėjas pataikė ir tritaškį, po kurio „Lietkabelis“ jau pirmavo 5 taškais (66:71). „Neptūnas“ per 4 minutes tepelnė 3 taškus, o tai leido Panevėžio klubui vis labiau tolti. Visas šeimininkų viltis išsigelbėti sudaužė Paulius Valinskas – gynėjo tritaškis padidino „Lietkabelio“ pranašumą iki 9 taškų likus žaisti mažiau nei dvi minutes (73:82).

„Neptūnas“: Osvaldas Olisevičius 22, Martynas Mažeika 15.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius ir Paulius Valinskas po 19, Tomas Dimša 15, Margiris Normantas 12.