Permainingose rungtynėse – apmaudi „Lietkabelio“ nesėkmė

Panevėžio „Lietkabelis“ (12/7) ypač atkakliose Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) rungtynėse patyrė nesėkmę. Šeštadienį panevėžiečiai išvykoje 89:77 (22:17, 27:15, 19:25, 21:20) turėjo pripažinti Utenos „Juventus“ (11/8) pranašumą. Uteniškiams tai buvo trečioji pergalė paeiliui.

Panevėžiečiai po trijų Vytenio Lipkevičiaus baudų metimų pirmavo 5 taškais – 4:9. Aukštą rungtynių tempą palaikę šeimininkai netrukus rezultatą išlygino (11:11). Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę „Juventus“ krepšininkai po 10 minučių pirmavo rezultatu 22:17. Panevėžiečiai pirmojo ketvirčio metu prametė visus 6 mestus tritaškius.

Aukštaūgių vedamas Utenos klubas antrąjį kėlinį pradėjo įspūdingu spurtu 11:0 ir šeimininkų persvara pradėjo drastiškai augti (33:17). „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas per kelias minutes buvo priverstas prašyti dviejų pertraukėlių. Panevėžio ekipos žaidime jautėsi didelė įtampa. Už ginčus su arbitrais technine pražanga buvo nubaustas Margiris Norrmantas, o po kelių akimirkų nesportines pražangas užsidirbo Željko Šakičius ir „Juventus“ atstovas Žygimantas Skučas. Uteniškiai savo sėkmingą žaidimą vainikavo sudėtingu tritaškiu antrojo kėlinio pabaigoje, o šeimininkų persvara po dviejų ketvirčių nekėlė abejonių – 49:32.

Antrąją rungtynių dalį „Lietkabelis“ pradėjo spurtu 9:0, o skirtumas tarp ekipų sumažėjo iki 8 taškų – 49:41. „Juventus“ papuolė į milžinišką duobę, o panevėžiečiai žaibiškai mažino varžovų atotrūkį. N. Čanako auklėtiniai pratęsė savo atkarpą iki 19:3 ir ekipas skyrė vos taškas (52:51). Uteniškiai atsigavo po tokio šalto dušo ir į tai atsakė savuoju spurtu 12:3, kuris leido atstatyti dviženklę persvarą šeimininkams (64:54). Po trijų ketvirčių Ž. Urbono vadovaujami „Juventus“ krepšininkai pirmavo rezultatu 68:57.

Ketvirtajame kėlinyje panevėžiečiai stengėsi trumpinti atakas, siekdami sumažinti deficitą. Tačiau priartėti prie „Juventus“ nepavyko – šeimininkai išlaikė stabilų atstumą. Visgi, likus žaisti mažiau nei 3 minutes, Margiris Normantas tritaškiu sumažino atsilikimą iki 6 (77:71). Į tai Gytis Radzevičius atsakė tolimu metimu su varžovo pražanga (80:71). Per likusį laiką Panevėžio ekipai išsigelbėti nepavyko.

„Juventus“: Gytis Radzevičius (9 atk. kam.) 18, Norbertas Giga 16, Bryant Crawford ir Žygimantas Skučas po 14.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius (8 atk. kam.) 21, Tomas Dimša 19, Vytenis Lipkevičius 11.