Per miestą nusidriekė kilometrinė eisena (fotogalerija)

Per miestą nusidriekė kilometrinė eisena (fotogalerija)

 Šeštadienio pavakare tarsi įvairiaspalvė upė per visą miestą nusidriekė kilometrinė šventinė eisena ilgam bandžiusi jos kelyje įstrigusių vairuotojų kantrybę, tačiau sužavėjusi panevėžiečius ir miesto svečius.

Eisenoje netruko judesio. Panevėžio bendruomenių rūmų direktorė Sandra Myškienė sako, kad eisenos dalyviams buvo patikėta užduotis maksimaliai išnaudoti pagrindinę miesto gimtadienio temą – judėjimą.

„Sveika gyvensena ir sportas, kultūra, švietimas, judėjimas visomis prasmėmis – pradedant nuo miesto renovacijos, judėjimo statybose, judėjimo kultūros įstaigose“, – vardijo direktorė.

Gimtadienio idėją eisenos dalyviai vykdė uoliai. Kas šokdami, kas žingsniuodami, važiuodami paspirtukais, dviračiais, keturratėmis transporto priemonės. Visi stengėsi kuo garsiau ir ryškiau save pristatyti. Žiūrintiesiems buvo į ką paganyti akis, tad žmonės stengėsi kuo geriau įsitaisyti – kas išsinešė kėdes, kas susėdo ant šaligatvio bortelių, kas įsikūrė balkonuose ar šalia pagrindinių miesto gatvių. Geras dvi valandas nenutrūkstamu srautu plūdo sporto organizacijos, verslo įmonės, švietimo įstaigos, įvairios visuomeninės organizacijos, klubai, šokių mokyklos, Panevėžio ir užsienio meno kolektyvai, senjorai, neįgalieji, keturkojų mylėtojai. Į dangų sveikindami švenčiantį Panevėžį kilo spalvoti oro balionai.

Dėmesį traukė įspūdingi, garsiai burzgiantys motociklai su egzotiškais vairuotojais ir keleiviais – vieni pasisodinę  keleivio vietoje skeletą, kiti apsirėdę kaip barzdoti arabų šeichai. Išradingi mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų pasirodymai, dainos, šokių judesiai, specialiųjų tarnybų – policijos ir miesto greitosios pasirodymai, karių ir savanorių žygiavimas stebino ir žavėjo ne vieną.

Šiemetinė eisena gerokai gausesnė nei ankstesniais metais. Planuota sulaukti apie 5 500 pėsčių dalyvių, kai ankstesniais metais jų būdavo nuo 3 000 iki 4 000.

„Teko kalbėtis su vilniečiais kojūnininkais, kurie dalyvauja praktiškai visų miestų eisenose. Jie sako, kad mūsų eisena – gausiausia“, – džiaugiasi miesto bendruomeniškumu Panevėžio bendruomenių rūmų direktorė Sandra Myškienė.

Reginys žiūrovams

Vos išvydę Elektros gatve žygiuojančius kareivius, vaikai džiaugsmingai šaukė: „Kareivėliai, kareivėliai!“. Pravažiavus Panevėžio lėlių vežimo teatro aktoriams, stojo nedidelė pauzė. Nusivylę žmonės pradėjo šnabždėtis, negi jau viskas, svarstydami, o kur šiemet visa ratuota technika. Ir jau netrukus link Elektros gatvės pajudėjo senoviniai automobiliai, įvairūs miesto automobilių klubai, karinė technika, keturračiai. Susirinkusiųjų džiaugsmui riaumojo automobilių varikliai, svilo padangos, o vienas „BMW“ automobilių mylėtojas netoli sankryžos su Elektros gatve pradėjo sukti saulutes.

Eisena, kaip įprastai sutraukė ir daug žiūrovų. Specialiai prie vienos miesto centrinių gatvių atėjusi Birutė sako kasmet besigrožinti eisena.

„Žavi, kiek žmonių susirenk. Gali išvysti kiek daug čia gyvena žmonių. Matai, kad ne visi išvyko, ir kiek visokiausių įstaigų, organizacijų pasitelkia išmonę save išreikšdamos“, – emocijų neslepia moteris.

Panevėžietė Dalia taip pat specialiai atėjo pažiūrėti eisenos.

„Atrodo, kad kiekvienais metais vis daugiau dalyvių, vis daugiau norinčių pasirodyti. Man gražu. Būtinai reikia tokio renginio. Visi laimingi, nori švęsti gimtadienį. Labai gražu. Miestas atrodo labai šventiškai“, – sakė pašnekovė.

Marius ir Asta tvirtino atvažiavę į šventę iš rajono.

„Kai galime, stengiamės kasmet dalyvauti miesto renginiuose. Eisena, nors ir trunka gana ilgai, tačiau mums patinka. Yra į ką paganyti akis, o vėliau lauksime koncerto“, – sakė pora.

Galerija

 

Komentarai

 • Eisena buvo Truputi per vėlai,per daug kankinta vaikučių,Kolonoje pranešėjais su stendais galėtų važiuoti papuošta technika.Nedideli įvairūs kolektyvai galėtų rodytis papuoštose mašinose.Žodžiu, daugiau motorizuot.O kur miesto didžiūlės firmos kaip Kalnapilis, Statyb. trestas,pienas.Turgus tai pasirodė ir dar suvenyrus dalino.Labai patiko kariškiai.Na o SELO koncertas skatino infarktą,eina jis…..

  • Atsakyti
  • Vyskas blogai blogiau ir blogiausiai.

 • labai gražu, visiems gera nuotaika, o tai svarbiausia, daugiau tokių švenčių tada žmonės būtų sveikesni, vieningesni, ačiū visiems .

 • gražu labai gražu, smagu gera nuotaika, atrodo visi sveiki, šypsenos

 • žiūrėjau ir bijojau kas gi bus jeigu ppppolitinė jėga nebeišlips iš katafalko? Dar labiau bijojau kad tik jauna mamytė nesugriūtų su vaikeliu. Kur žiūri mūsų vaikų teisės?
  visai miriau iš baimės kad tik nenutrūktų galimai cviekais prikalti aitvarai.

  • Šiandien: ,,Prasidėjo Seimo rinkimų finišo tiesioji“.

 • ,kad dauguma eisenos dalyviu ejo,o ne zygiavo.Mokiniai irgi kai kurie ejo is butinybes,matesi.A ne geriau,kad joje dalyvautu tik tie kurie is tikruju to nori.Gal uztektu is kiekvieno kolektyvo po 20 zmoniu,bet pasiruosusiu kazka apie save pranest ziurovams.Vienu zodziu butu trumpiau ir graziau.Pvz.leliu vezimo teatras-grazu ziureti.Dabar labai primena senus laikus,kai eisena uztvindydavo gatves.Ir del gatviu,argi negalima buvo zygiuoti kitomis,maziau judriomis gatvemis?Kam reikejo sustabdyti autobusu eisma pagrindinese gatvese taip ilgam?Kas nores pamatyti nueis bet kur.Kuo blogesnes pvz.Vasario 16,Respublikos gatves?Nesvarbu,kad svente,bet reikia apie visus pagalvoti.

  • Daryti eiseną aplink LEZo teritoriją sausio 15 dienos 23 valandą nakties. Ir vietos dauk ir susirinks mažai.

   • Atsakyti
 • Siaubinga matyti šventę!

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų