P. Židonio nuotr.

Pensijos sutiktuvės smarkiai apkarto

Pensijos sutiktuvės smarkiai apkarto

Pirma pensijos diena ne visada žada užtarnautą poilsį ir ramybę. Vis daugiau šviežiai iškeptų pensininkų tik dabar supranta, kad antrosios pakopos pensija atneša ne tik pinigų, bet kartais ir nusivylimo.

46-erių metų darbo stažą sukaupęs panevėžietis Aloyzas birželio 28-ąją sulaukė pensinio amžiaus. Įmonėje „Lietkabelis“ aukštesnes pareigas einantis, ne kartą darbovietės skatintas vyras tikėjosi šią dieną atsisveikinti su darbu – namuose vis daugiau priežiūros reikia sunkiai sergančiai žmonai.

Tačiau viltis pensijoje gyventi oriai Aloyzui kaip kamparas išgaravo jau pirmomis dienomis. Nuėjęs į banką atsiimti beveik du dešimtmečius kauptos savo antrosios pakopos pensijos, panevėžietis apstulbo sužinojęs, kad gauti visų sutaupytų 5300 eurų vienu kartu neturi teisės.

„Banke man pasakė: pensijai sukauptų papildomų lėšų riba peržengta, kad man būtų išmokėta vienkartinė išmoka. Pasirodo, jei sutaupei daugiau nei 5000 eurų, tada jų visų iš karto neatgausi. Prašiau duoti man tą sumą iki limito, o kitą palikti. Bet ne ir viskas – toks įstatymas“, – liko itin nusivylęs Aloyzas.

Bankas tepasiūlė 20 metų kas mėnesį į Aloyzo piniginę įdėti po 20 eurų iki Aloyzui sukaks 85-eri.

Visą straipsnį skaitykite liepos 2 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Durnių laivas,žmonių mulkinimas

  • Ką gamina Lietkabelis, kad toks durnas žmogus galėjo užimti aukštesnes pareigas? Kokiu durnius reikia būti, kad nežinotum, jog kaupi pensijai, o ne terminuotame indelyje?

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų