Pelną šlavė elektroniniai sukčiai

Pelną šlavė elektroniniai sukčiai

Internetu turtą pirkę ar pardavinėję nukentėjusieji nuostolius skaičiuoja šimtais eurų.

Kaip pranešė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato specialistai, pirmojo skundo dėl elektroninių sukčių padarytos žalos sulaukta dar gruodžio 20 dieną. 26-erių panevėžietis teigė, kad trimis dienomis anksčiau, gruodžio 17-ąją, internetinėje svetainėje rado nuorodą apie parduodamą mobiliojo ryšio telefoną. Tačiau į nurodytą banko sąskaitą pervedęs pinigus, prekės iki šiol negavo. Nuostolį vyras įvertino 219,99 eurų.

Penktadienį 30-metė panevėžietė pasiskundė policijai gruodžio 24 dieną pati paskelbusi socialiniame tinkle apie parduodamą išmanųjį telefoną „Apple iPhone 8“. Pirkėjas atsirado, tačiau pardavėja pinigų iki šiol negavo ir patyrė 360 eurų nuostolį.

Panašioje situacijoje atsidūrė ir 20 metų Pasvalio rajono gyventoja. Kaip pareigūnams paaiškino penktadienį į juos kreipusis mergina, gruodžio 17-ąją ji socialiniame tinkle patalpino skelbimą, jog parduoda televizorių „SAMSUNG UE48J6302“. Gavusi patvirtinimą apie pinigų perlaidą, nuvežė televizorių į sutartą vietą. Tačiau gruodžio 23 dieną patikrinusi, ar yra perlaida, suderėtų 270 eurų nerado.

Dar didesnį nuostolį patyrė 39-erių Pasvalio rajono gyventojos šeima. Policijai moteris pranešė, kad rugsėjo ir spalio mėnesiais neteisėtai panaudojus jos motinai išduotą banko mokėjimo kortelę iš sąskaitos buvo paimti pinigai – 1 225 eurai.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų