Panevėžys į švietimo įstaigas pedagogus bando pritraukti siūlydamas įvairią finansinę paramą, netgi – vienkartinę išmoką sveikatinimo paslaugoms. ASOCIATYVI ARCHYVO nuotr.

Pedagogų gretas pildo siūlydami paramą

Pedagogų gretas pildo siūlydami paramą

Penkiolika asmenų šįmet panoro pasinaudoti Panevėžio savivaldybės siūloma parama trūkstamų specialybių pedagogams. Tai kone dvigubai daugiau nei pernai.

Manoma, kad ūgtelėjimui įtakos turėjo ir palankesnės paramos skyrimo sąlygos.

Tačiau nei pernai, nei šįmet tarp prašančiųjų paramos nėra Panevėžyje taip trūkstamų mokomųjų dalykų mokytojų.

Susidomėjimas auga

Panevėžio savivaldybė šįmet finansinei paramai trūkstamų specialybių pedagogams biudžete numatė 40 000 eurų.

Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Edos Vaičiūnės teigimu, paskelbus konkursą, sulaukta 9 naujų prašymų gauti paramą.

Dar šešios studentės, būsimos pedagogės, tokia Savivaldybės pagalba naudojosi ir pernai. Su jomis pasirašytos studijų finansavimo sutartys.

Miesto Savivaldybė, skirdama lėšų pritraukiant trūkstamus pedagogus į mokyklas ir darželius, prioritetą teikia Lietuvos aukštosiose mokyklose ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo pedagogiką, psichologiją, tiksliųjų, gamtos ir socialinių mokslų bakalauro ar persikvalifikavimo programų studentams. Visgi nei pernai, nei šiemet nesulaukta nė vieno dalyko mokytojo prašymo.

Saldainis – išmoka sveikatinimo paslaugoms

Savivaldybė trūkstamų specialybių pedagogams siūlo ne vieną paramos priemonę: iš dalies arba visiškai finansuoja studijas, padengia kelionės išlaidas per sesijas, skiria vienkartinę išmoką persikraustymo išlaidoms iš dalies kompensuoti, nuomoja būstą, netgi suteikia vienkartinę išmoką sveikatinimo paslaugoms.

Šiemet gauti finansinę paramą daugiausia pretenduoja norintieji tapti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogais.

Viena aukštąjį išsilavinimą turinti mokytojo padėjėja persikvalifikuoja siekdama tapti pradinių klasių mokytoja.

Dar dvi būsimos pedagogės studijuoja specialiąją pedagogiką ir logopediją.

Sulaukta prašymo ir kompensuoti persikraustymo išlaidas – dirbti viename miesto darželių atvyko specialistė iš Kupiškio.

O prašančiųjų nuomotis Savivaldybės siūlomo būsto ir norinčiųjų sveikatinimo paslaugų neatsirado.

„Gali eiti į sporto klubus ar kitaip sveikatintis.“

E. Vaičiūnė

Pagerino sąlygas

E. Vaičiūnės teigimu, prašyta ir mokyklų direktorių paraginti savo darbuotojus mokytis, priminti jauniems specialistams, kad atsiųstų prašymus.

Be to, paramos prašytojų gretas galėjo išauginti pakoreguoti Savivaldybės finansinės paskatos nuostatai.

Dabar studijos finansuojamos nebe nuo antro kurso, kaip buvo anksčiau, o jau nuo pirmo.

Tad šiemet prašymus atsiuntė keturios pirmo kurso studentės. Maždaug lapkričio viduryje komisija nuspręs, ar visos ir gaus paramą.

Pagal Savivaldybės nustatytas taisykles persikvalifikavimo programos kompensuojamos šimtu procentų, studijos – 50 proc. Būsto nuomai skiriama ne daugiau nei 200 eurų per mėnesį dvejus metus. Vienkartinė persikraustymo išlaidų kompensacija siekia 1000 eurų.

Be to, galima gauti vienkartinę 200 eurų kompensaciją sveikatinimui.

„Gali eiti į sporto klubus ar kitaip sveikatintis“, – sako E. Vaičiūnė.

Pastarosios trys skatinimo priemonės skirtos pedagogams, kurių gyvenamoji vieta prašymo pateikimo dieną buvo deklaruota kitoje savivaldybėje. Už gautą paramą pedagogams reikės atidirbti Panevėžio ugdymo įstaigose trejus metus, išskyrus būsto nuomą. Numatyta, jog už pastarąją reikės atidirbti penkerius metus.

Laukia dalykų mokytojų

E. Vaičiūnės manymu, pedagogų paramos programa buvo sėkminga. Dauguma studijas pasirinkusių asmenų šiuo metu jau dirba švietimo įstaigose – turi kitas pareigas, o kartu ir mokosi, nori tapti pedagogais, persikvalifikuoti. Be to, vyriausiosios specialistės teigimu, visi, pretenduojantys gauti finansavimą, privalo turėti įdarbinimo sutartis su ugdymo įstaigomis, kad po mokslų galėtų atidirbti nustatytą laiką.

Pasak jos, nors bene kasmet daugiausia sulaukiama ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų prašymų, tačiau Panevėžyje šių specialistų vis tiek trūksta. E. Vaičiūnės žiniomis, šiuo metu jie galėtų įsidarbinti kone pusėje miesto darželių.

Tarp norinčiųjų gauti Savivaldybės paramą nebuvo nė vieno mokomojo dalyko mokytojo, nors Panevėžio mokyklose trūksta lituanistų, matematikų, chemikų ir pan.

Šią problemą įstaigų vadovai bando spręsti didindami krūvius kitiems šių dalykų pedagogams.

„Visos mokyklos šiuo metu užpildžiusios etatus, problemą išsprendžia didesnis darbo krūvis“, – teigia E. Vaičiūnė.

Panevėžio švietimo įstaigoms trūksta ir logopedų, psichologų. Prieš mokslo metų pradžią ieškota ir pradinių klasių mokytojų.

Jūsų komentaras

Taip pat skaitykite