Pavojingoje sankryžoje – dar viena nelaimė

Pavojingoje sankryžoje – dar viena nelaimė

Pirmoji savaitės darbo diena Panevėžyje paženklinta žiauria avarija.

Likus kelioms minutėms iki 17 val. Liepų alėjos ir Vilties gatvių sankryžoje kaktomuša susidūrė lengvieji automobiliai „Mercedes Benz“ ir „Fiat Stilo“.

Į įvykio vietą atskubėję greitosios pagalbos medikai vieni nepajėgė iš suknežinto automobilio išvaduoti prispaustos vairuotojos. Tam prireikė ugniagesių pagalbos. Mergina išvežta į Respublikinę Panevėžio ligoninę.

Policija aiškinasi nelaimės aplinkybes.

Įvykio liudininkais tapę aplinkinių namų gyventojai piktinosi, jog šioji sankryža, pažymėta jau ne viena nelaime, seniai virtusi mikrorajono prakeiksmu.

Jie seniai tvirtino, jog vieną dieną Vilties gatvės ir Liepų alėjos sankryžoje nutiks kažkas baisaus. Nors čia sustatyti pirmumo ženklai, vairuotojai ir pėstieji dažnai vadovaujasi savomis eismo taisyklėmis. Gyventojai ne kartą Savivaldybei teikė prašymus imtis saugumo priemonių: Liepų al. paskelbti gyvenamąja zona arba priešais avaringą sankryžą bent jau įrengti greičio ribojimo kalnelius.

Policija šios vietos į juodųjų dėmių sąrašą traukti neskuba. Mat eismo įvykiuose kol kas pavykdavo išvengti baisių pasekmių – daugiausia jų būdavo neįskaitinių.

Pirmumui kelyje pažymėti dar pernai sankryžoje buvo sustatyti kelio ženklai. Liepų alėja tapo pagrindinė, o Vilties – šalutinė gatvė. Nepaisant to, dažnai vairuotojai iš Vilties g. per sankryžą lekia pirmi.

Vietinių nuomone, užtektų greitį apriboti iki 30 km per valandą arba gatvę pažymėti gyvenamąja zona. Dabar Liepų al. pavojingoje atkarpoje greitis leistinas iki 50 km per valandą.

Šių metų pradžioje Vilties g. 26 namo žmonės Savivaldybei įteikė prašymą priešais Vilties g. ir Liepų al. sankryžą bent įrengti greičio ribojimo kalnelius.

„Jei kažkas netiki, kad šitoje sankryžoje nuolatos daužomi automobiliai, gali sumontuoti vaizdo stebėjimo kamerą – nustebs pamatę, kas čia vyksta“, – tuomet kalbėjo priešais sankryžą esančio Vilties g. 26 namo pirmininkė Virgilija Timochina. Ji tvirtino, kad iš Vilties g. įvažiuoti į Liepų al. gerokai sudėtingiau nei bet kurioje kitoje miesto sankryžoje. Mat ties pat sankryža stovi prekybos centras – prie jo automobiliai Liepų al. kelkraštyje išrikiuojami iki pat sankryžos.

„Per tuos automobilius pamatyti Liepų al. atlekiančio automobilio neįmanoma. O dar baisiau, kai vaizdą užstoja į prekybos centrą prekes atvežę vilkikai. Važiuojant pagrindine Liepų al. irgi niekada negali žinoti, ar kas staiga neiššoks iš Vilties g., – per sustatytus automobilius visiškai nematyti, kas už jų vyksta. Kas prisiims atsakomybę, jei vieną kartą čia įvyks mirtina nelaimė? Negi Savivaldybei taip neįkandamai brangu bent jau įrengti tuos greičio kalnelius, kad vairuotojai nori nenori prieš sankryžą pristabdytų?“ – dar sausį kalbėjo V. Timochina.

Savivaldybė gyventojams tuomet motyvavo, jog Liepų alėja ir Vilties gatvė yra D kategorijos (surenkama gatvė), vairuotojų ir pėsčiųjų srautai čia nesantys tokie intensyvūs ir greitis per daug neviršijamas, todėl kalneliai ir kitos papildomos priemonės būtų perteklinės – užtenka ir dabar esančių ženklų.

V. Timochinos nuotr.

Galerija

Komentarai

  • už tai viso miesto gatves išmargino juostom kažkokio narkomano susapnuotu sapnu

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų