Patikros punktų darbo tvarka: kaip pasiekti, ką turėti

Patikros punktų darbo tvarka: kaip pasiekti, ką turėti

Nuo trečiadienio didžiuosiuose Lietuvos miestuose pradeda veikti pirmieji mobilūs koronaviruso patikros punktai.

Juos numatoma įrengti dešimtyje savivaldybių. Panevėžyje punktas įsikurs aikštelėje prie „Cido“ arenos, Parko gatvėje 12.

Kas gali tirtis?

Punktuose ėminius tyrimams galės priduoti asmenys, kuriems pasireiškė bent vienas iš koronavirusui būdingų simptomų: staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui. Taip pat jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos atveju.

Ėminius punktuose galės priduoti tik gavusieji konsultanto siuntimą.

Kur kreiptis

Norint priduoti ėminius pirmiausia būtina kreiptis telefonu 1808. Sprendimą dėl siuntimo tirtis pagal pateiktą informaciją priims karštosios linijos konsultantas.

Jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina.

Transportas

Į mobilius punktus bus siunčiami priduoti ėminius tik tie asmenys, kurie gali atvykti asmenine transporto priemone patys ar atvežami kito žmogaus. Į mobilų patikros punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

Vieta ir laikas

Atvykimo laiką ir vietą tirtis siunčiamam asmeniui nurodys su juo susisiekęs mobilaus patikros punkto koordinatorius.

Kaip elgtis

Atvykus į mobilų patikros punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip – jiems bus paaiškinta, kaip vyks tepinėlio paėmimo procedūra.

Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą gydyti, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba ir jis bus transportuojamas į ligoninę.

Ką turėti

Tikrintis atvykęs žmogus su savimi turi turėti asmens dokumentą ir A4 formato popieriaus lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salone. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Darbo laikas

Mobilūs punktai veiks nuo 8 iki 20 valandos. Juose dirbs trys žmonės – medikas (slaugytojas), koordinatorius ir padėjėjas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų