Pateiktos pataisos dėl privalomų skiepų

Pateiktos pataisos dėl privalomų skiepų

 Vyriausybė antradienį Seimui pateikė pataisas, numatančias medikams ir socialiniams darbuotojams taikyti privalomą skiepijimą nuo COVID-19 ligos. Privaloma vakcinacija būtų įvesta asmenims, teikiantiems paslaugas sveikatos priežiūros bei socialinės globos įstaigose, taip pat sveikatos priežiūros įstaigose teikiantiems valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas bei į namus vykstantiems socialiniams darbuotojams.

Už pataisas pasisakė 70 parlamentarai, prieš – 37, susilaikė 11 Seimo narių.

„Projektu siekiama užkirsti kelią COVID-19 ligos šiuo metu greitai plinktančios viruso omikron atmainos ir kitų pavojingų ligų plitimui, užtikrinti visuomenės saugumą ir sumažinti sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų specialistų trūkumo asmens sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų prieinamumo sumažėjimo riziką. Skiepijimas yra efektyvi priemonė užkirsti kelią COVID–19 ligos plitimui, apsaugoti asmenis, užsikrėtusius šia liga nuo komplikacijų, hospitalizacijų bei mirties“, – teigė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

Viceministrė pabrėžia, jei asmuo nesutiks skiepytis ir darbo pobūdis leis, jis galės būti skiriamas dirbti nuotoliniu būdu, jei ne – perkeliamas į kitas pareigas, kurioms nereikia skiepytis, o jei tokios galimybės nėra – nušalinamas nuo darbo nemokant atlyginimo.

„Šiose srityse yra nemažai protrūkių. Prasidėjus omikron matome jų padidėjimą, su protrūkiais irgi yra ir ligų atvejų. Skiepytis nebus privaloma šiais atvejais: jei darbuotojas negali skiepytis dėl medicininių kontraindikacijų, kai darbuotojai yra persirgę ir nepraėjo 210 dienų laikotarpis. Nepasiskiepijęs kitais atvejais darbuotojas kontaktiniu būdu negalės dirbti, turės būti skiriamas dirbti nuotoliniu būdu. Jei tai neįmanoma, jis turės būti perkeliamas toje pačioje darbovietėje į kitą darbą, jei ten bus galima dirbti nepasiskiepijus. Jei nėra nei vieno, nei kito varianto, tuomet jis yra nušalinamas nuo darbo, nemokant darbo užmokesčio iki kol pasiskiepys ir įgis imunitetą“, – teigė viceministrė bei pridūrė, kad įgyti imunitetą asmuo privalės ne ilgiau kaip iki Vyriausybės paskelbtos valstybės lygio ekstremalios situacijos ar karantino visoje Lietuvos teritorijoje pabaigos.

Numatoma, kad, praėjus trims mėnesiams nuo nušalinimo pradžios, darbdavys galės nutraukti darbo sutartį be įspėjimo ir nemokėdamas išeitinės išmokos.

Seimas apsisprendė, kad Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos bus svarstomos skubos tvarka. Numatoma, kad reikalavimas įsigaliotų vasario 14 dieną.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų