Pasveikinti konferencijos dalyviai

Pasveikinti konferencijos dalyviai

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Deividas Labanavičius dalyvavo Panevėžio švietimo centro ir Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos organizuotoje III-oje konferencijoje „Iškilios Panevėžio krašto moterys“.

„Džiaugiuosi, kad jau trečią kartą Panevėžyje organizuojama konferencija, skirta Panevėžio krašto iškilioms moterims pagerbti. Labai svarbu yra prisiminti jų veiklą, kūrybą, nes tai buvo svarus indėlis ne tik į Panevėžio, bet ir visos Lietuvos kultūrą bei kitas svarbias veiklos sritis. Tad prisiminkime ir didžiuokimės mūsų krašto moterimis“, – sveikindamas forumo dalyvius ir svečius sakė mero pavaduotojas D. Labanavičius.

Konferencijoje pristatyti septyni pranešimai apie Panevėžio kraštui nusipelniusias moteris: gydytoją ir visuomenės veikėją Juliją Janulaitytę-Biliūnienę ir jos vaidmenį vyro rašytojo Jono Biliūno gyvenime ir kūryboje, bajoraitę, vargšų globėją Mariją Rusteikaitę, Didžiulių šeimos moteris ir jų veiklą Panevėžyje, mokytoją, literatę, žurnalistę Jadvygą Drungaitę, prof. Vandą Zaborskaitę, aktorę Reginą Zdanavičiūtę bei lengvaatletę Sigutę Kriaučiūnienę-Markevičienę.

Pranešimus skaitė istorikas, publicistas Juozas Brazauskas, prof., habil. dr. Ona Voverienė, Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių sodybos-muziejaus prižiūrėtoja-ekskursijų vadovė Jūratė Pačinskienė, Komunikacijos centro „Kalba. Knyga. Kūryba“ vadovė Lionė Lapinskienė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos bibliotekininkė Albina Saladūnaitė, Panevėžio kraštotyros muziejaus darbuotojai Donatas Juzėnas ir Janina Sinickienė.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų