V.Bulaičio nuotr.

Pasitikrino Konstitucijos žinias

Pasitikrino Konstitucijos žinias

Šalyje jau vienuoliktą kartą varžomasi dėl geriausiai Konstituciją išmanančiojo vardo. Panevėžyje taip pat atsirado ne vienas norintis išbandyti savo jėgas. Šių metų egzaminas ypatingas, nes minimas ilgiausiai galiojančios Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25-metis.

Konstitucijos egzamino dalyviai varžėsi atskirose grupėse: mokinių, teisinį išsilavinimą turinčių bei teisinio išsilavinimo neturinčių asmenų, aklųjų ir silpnaregių, nuteistųjų. Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir gimnazijų mokiniai rungėsi keturiose amžiaus grupėse: 1–4 klasių, 5–7 klasių, 8–9 klasių ir 10–12 klasių. Mažiausieji savo jėgas išbandė piešdami sveikinimą Konstitucijai. Pirmasis etapas vyko beveik visose šalies savivaldybėse, daugiau nei 500 bendrojo lavinimo ir 11 aukštųjų mokyklų, 10 įkalinimo įstaigų ir Seime. Į antrąjį etapą patekę dalyviai išsamias Konstitucijos žinias pademonstruos atsakydami ne tik į testo, bet ir į vieną atvirą klausimą. Spalio 25 dieną net 32 geriausieji Konstitucijos žinovai bus pagerbti  Prezidentūroje vyksiančioje ceremonijoje. Juos sveikins egzamino globėja – prezidentė Dalia Grybauskaitė. Laimėtojams skirta daug prizų – planšetiniai kompiuteriai, elektroninės skaityklės ir kitos dovanos.

Panevėžio miesto savivaldybėje laikyti egzamino užsiregistravo devyni asmenys, neturintys teisinio išsilavinimo, tačiau atvyko tik keturi. Nors Savivaldybėje antradienio rytą kurį laiką nebuvo elektros, Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistė Vaiva Montrimienė nemano, kad tai galėjo tapti priežastimi – egzamino užduotys pateikiamos išspausdintos ant popieriaus.

Dalyvavusieji Konstitucijos egzamine prisipažino, kad vieni jį laiko pirmą kartą, kitiems jis jau nebe naujiena.

Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Vaidotas Vitkūnas Konstitucijos egzaminą sako laikantis antrą kartą. Panevėžietis, dirbantis Kupiškyje, šiemet darbo reikalais yra Panevėžyje, tad egzaminą laiko čia.

Pernai sekėsi neblogai – pateko į antrąjį turą. V. Vitkūno teigimu, sunku pasakyti, ar egzaminas sunkus, ar ne – tiesiog norint atsakyti į klausimus reikia įdėti pastangų, domėtis, skaityti.

„Piliečiui reikia žinoti pagrindinį šalies dokumentą. Esu pareigūnas ir turiu rodyti pavyzdį kitiems,  išmanyti pagrindinį šalies įstatymą, savo teises, pareigas“, – „Sekundei“ tvirtino V. Vitkūnas.

Panevėžietė Donata Janickaitė sako atėjusi pirmą kartą – norėjusi išbandyti savo jėgas. Anot jos, žinių reikia ir praktiniais sumetimais – ruošiasi valstybės tarnautojo egzaminui, kuriame yra ir klausimų apie Konstituciją.

„Kartu norėjosi išmėginti jėgas, pasižiūrėti, kiek išmokau. Skaityti Konstituciją buvo įdomu“, – sakė ji.

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų