Pasaulio čempionė išpildė slaptą troškimą

Pasaulio čempionė išpildė slaptą troškimą

Trapų pavadinimą gavęs Smilgių miestelis Panevėžio rajone gali didžiuotis išauginęs anaiptol ne trapias netgi dvi pasaulio svarsčių kilnojimo čempiones seseris Rūtą ir Danutę Šalkauskaites.

Prieš porą savaičių Danutė, smulkutė medicinos inžinerijos ketvirtakursė ir gamybos technologė, pasaulio čempionate šešiolikos kilogramų svarstį, dar vadinamą gira, rovimo veiksmu iškėlė net 146 kartus ir pasipuošė ryškiai spindinčiu aukso medaliu.

Įveikė aukščiausią kartelę

Likimo ironija, bet trapiosios smilgos pavadinimą gavusiame miestelyje gimė net trys stiprios ir užsispyrusiai tikslo siekiančios seserys – Rūta, Valentina ir Danutė Šalkauskaitės. Visos jos yra Lietuvos svarsčių kilnojimo meistrės.

Pirmoji šio sporto trofėjų lentyną pildyti pradėjo vyresnioji sesuo Rūta – ji Europos ir pasaulio čempionė.

Dabar jos pavyzdžiu pasekė ir jauniausia Danutė, į Lietuvą iš Graikijos Korfu salos prieš porą savaičių parvežusi pasaulio auksą.

Prieš tai Paryžiuje vykusiame Europos svarsčių kilnojimo čempionate, svorio kategorijoje iki 73 kg, ji taip pat išrovė auksą –16 kilogramų girą iškėlė net 200 kartų!
D. Šalkauskaitė pasakoja pasaulio čempionato labai laukusi, tačiau ir nerimavusi – tai pirmasis jos pasirodymas tokio lygio varžybose.

„Dar metams beprasidedant užsibrėžiau tikslą tapti Europos čempione. Įvykdžiusi šį planą supratau, kad labai norint viskas įmanoma. Žinoma, tai reikalauja daug pastangų ir drausmės. Tapti pasaulio čempione visada slaptai troškau. Smagu būti pirmai, tačiau suprantu, kad visuomet yra kur tobulėti“, – kuklinasi Danutė.

Tarptautinės varžybos sutraukia daugybę pajėgiausių atletų iš viso pasaulio. Į šį čempionatą susirinko daugiau kaip 600 sportininkų iš 31 šalies.

„Žinant, kad į čempionatą atvyksta geriausi savo šalių atstovai, apima dar stipresnis noras nugalėti“, – prisipažįsta D. Šalkauskaitė.

Sesių trio

Kaip nutiko, kad trys sesės pasuko į tą patį sportą?

Danutė pasakoja, kad pradžią davė Rūta, sudominusi ir ją, ir seserį Valentiną.

Dabar jau akivaizdu, kad siekti užsibrėžtų tikslų trise daug smagiau nei po vieną.

Nors sesių pomėgiai skiriasi, bet sportas jas vienija.

„Nuo mažens visą laiką buvau aktyvi, užsiėmiau dviračių sportu, taip pat bėgiojau, jodinėjau, o svarstis mano gyvenime atsirado pasekus vyriausios sesers Rūtos pėdomis. Ji šį sportą pamėgo studijuodama biochemiją Vilniaus universitete“, – pasakoja D. Šalkauskaitė.

Dar būdama septyniolikos Danutė nuvykdavo pas Rūtą paatostogauti į sostinę ir kartu pasportuoti. Matant įspūdingus sesers rezultatus, noras kelti svarstį vis stiprėjo.

Grįžus namo, su kita seserimi Valentina skubėdavo į Pakruojį, kur įsikūręs sporto klubas „Balnionis“.

Šio klubo savininkas Artūras Balnionis yra pasaulio svarsčių kilnojimo čempionas.

„2019-aisiais dalyvavau savo pirmose varžybose, pirmos jos buvo ir mano sesei Valentinai. Šios varžybos paskatino dar daugiau sportuoti ir siekti pergalių“, – sako pasaulio čempionė.

Dienomis – studentė ir gamybos technologė

Pasaulio sporto arenose skambantis D. Šalkauskaitės vardas kukliai smilgietei puikybės nė kiek nepridėjo.

Viena geriausių svarsčių kilnotojų sako, kad pelnius pasaulio čempionės vardą niekas per daug nepasikeitė.

„Visi šios šakos atstovai esame įpareigoti populiarinti svarsčių kilnojimo sportą ir garsinti Lietuvos vardą“, – paaiškino atletė.

Sportinių aukštumų siekianti D. Šalkauskaitė šiuo metu didžiąją laiko dalį skiria darbui medicinos technikos įmonėje. Ji yra gamybos technologė. Be to, smilgietė Vilniaus Tech universitete studijuoja medicinos inžineriją, ji – ketvirto kurso studentė. Dar kelis kartus per savaitę dirba korepetitore.

Mokykloje D. Šalkauskaitė turėjo labai daug svajonių, bet tada, kai buvo abiturientė, ją patraukė inžinerija.
„Nuo pat mažens mėgau su tėčiu laiką leisti garaže, be to, man labai patiko biologija, nes mano mama buvo šio dalyko mokytoja. Tad radau puikias studijas, derinančias ir ryšį su gyvuoju pasauliu, ir mechanikos žinias“, – tvirtina Danutė.

Svarsčių kilnojimas jai padeda atitrūkti nuo darbų ir įtemptų mokslų.

„Radusi laisvą valandėlę prisėdu piešti akvarele ar skaitmeniniu formatu. Mėgstu fotografuoti juostiniu fotoaparatu. Tai leidžia pabėgti nuo rutinos ir praskaidrinti kasdienybę“, – atskleidžia D. Šalkauskaitė

Visi žino, kad Danutė – ir didžiulė gyvūnų mylėtoja.

„Turiu šunį, vardu Lokis. Kai grįžtu pas tėvus, pirmiausia pasisveikinu su juo“, – šypteli pašnekovė.

Liga netrukdo siekti aukštumų

Išties Danutė svarsčių kilnojimo sportu susidomėjo ne tik dėl sesers įtakos, bet ir dėl sveikatos.

Mergina serga skolioze – turi stuburo iškrypimą, kurį reikia gydyti specialiu įtvaru. Pasukusi į svarsčių kilnojimą, kūną stiprina ir sportuodama.

Daugelis sėkmingų sportininkų teigia, kad jų sėkmės paslaptis – kasdienis sunkus darbas. Anot D. Šalkauskaitės, siekiant aukštų rezultatų, labai daug įtakos turi disciplina, kurios šis sportas ją ir išmokė.

„Rengdamasi varžyboms paprastai sportuoju penkis kartus per savaitę. Nuolatinis krūvis, sunkus darbas užtikrina rezultatų augimą“, – pabrėžia atletė.

Varžybose, anot jos, svarbiausia sąžiningumas, ne tik savos komandos narių, bet ir varžovų draugiškas palaikymas.

D. Šalkauskaitė jau įsitikino: šiame sporte labai svarbi ir rovimo technika, ištvermė. Dargi – nusiteikimas.

Palaikymo komanda – šeima

Didžiausi D. Šalkauskaitės sirgaliai yra visi gausios šeimos nariai. Be dviejų sesių, Danutė turi du brolius: vyresnį Martyną ir dvynį Vilių.

Abu broliai labai mėgsta orientacinį bėgimą, kiekvieną savaitę dalyvauja masinėse treniruotėse. Dvynys Vilius dar užsiima ir kambarinių lėktuvėlių gamyba, dalyvauja jų varžybose.

O bene labiausiai už sportininkes dukras serga tėtis, nes pats yra svarsčių kilnojimo entuziastas.

Jis lydi ir palaiko visas dukras kone per kiekvienas varžybas.

„Taip pat mane padrąsina gausybė draugų, giminės bei vaikinas Kęstas“, – dėkinga jiems Danutė.

Ant laurų užmigti pasaulio čempionė neketina ir sako turinti naujų tikslų. Tiesa, šiuos bent jau šiemet sutelkė į kitus dalykus.

„Didžiausi metų sporto tikslai jau pasiekti, o dabar labai noriu sėkmingai baigti medicinos inžinerijos bakalauro studijas“, – sako paskutiniame studijų kurse esanti Danutė.

 

 

 

Jūsų komentaras

Taip pat skaitykite