Parlamente stringa kanapių dekriminalizacijos įstatymo projektas

Parlamente stringa kanapių dekriminalizacijos įstatymo projektas

Seimo salę pasiekęs projektas, kuriuo siekiama naikinti baudžiamąją atsakomybę mažo kiekio marihuanos turėtojams, parlamente ėmė strigti. Lietuvos regionų frakcijos prašymu nuspręsta klausimą atidėti iki kito Seimo posėdžio.

Projektą, kuriame baudžiamąją atsakomybę siūloma naikinti tik mažo kiekio kanapių turėtojams, parlamentarams pristatė Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

„Iš baudžiamojo reguliavimo išimame neteisėtą disponavimą nedideliu kiekiu kanapių ir jos dalių – kanapių aliejaus, kanapių dervos, kanapių ekstrakto ir tinktūros – be tikslo platinti. Kitaip tariant, iš baudžiamojo reguliavimo nedideli kiekiai šių medžiagų būtų išimami ir perkeliami į administracinių nusižengimų kodeksą“, – teigė politikė.

Kaip sakė A. Armonaitė, tokių medžiagų disponavimas užtrauktų administracines nuobaudas: įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 250 eurų.

„Jeigu veika yra padaryta pakartotinai, tada bauda būtų nuo 250 iki 400 eurų“,– sakė A. Armonaitė, pridurdama, kad pati asmeniškai norėtų kur kas ambicingesnio projekto, nei pirmadienį pristatomas.
„Gal kaip politikė iš Laisvės partijos norėčiau kitokio reguliavimo, bet geriau toks nei jokio“, – sakė ji.
Opozicijoje esantiems parlamentarams pradėjus reikšti kritiką, esą šiuo pasiūlymu bus skatinamas narkotikų vartojimas Lietuvoje, A. Armonaitė pažymėjo, kad niekas nekalba apie vadinamosios žolės legalizavimą.

„Ką mes siūlome. Teisės ir teisėtvarkos komitetas atnešė dalies psichoaktyvių išėmimą iš Baudžiamojo kodekso ir palikimą administraciniame. Tai reiškia, kad medžiagos ir toliau lieka nelegalios ir už disponavimą jomis yra numatytos sankcijos“, – sakė A. Armonaitė.

Vis tik, A. Širinskienės ministrės argumentai neįtikino, todėl ši frakcijos vardu paprašė pertraukos, kuriai buvo pritarta.

„Norėčiau paprašyti ponios ministrės nemeluoti iš Seimo tribūnos. Niekuo nėra susijęs šis projektas su pacientų gydymu. Kaip žinia, praėjusioje kadencijoje farmacijos įstatymas buvo pakeistas ir dabar gydymo tikslu, jei yra registruojamos narkotinės medžiagos, jas yra visiškai teisėta naudoti. Tai negąsdinkite žmonūų, nemeluokite, nemanipuliuokite ir Seimo nario vieno ar kito gailesčio jausmu. Tai tiesiog prašyčiau pertraukos iki kito Seimo posėdžio“, – teigė A. Širinskienė.

ELTA primena, kad Seimo teisės ir teisėtvarkos komitetas parengė naują projektą, kuriame baudžiamąją atsakomybę siūlo naikinti tik mažo kiekio kanapių turėtojams.

Įstatymas pateikimo stadijoje yra įtrauktas į pirmadienio Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkę, kaip rezervinis klausimas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų