P. Židonio nuotr.

Parką nušvietė moliūgų žibintai (fotogalerija)

Parką nušvietė moliūgų žibintai (fotogalerija)

Panevėžiečiai papuošė Kultūros ir poilsio parką drožinėtais oranžiniais pūstažandžiais moliūgais. Pasigrožėti išskobtų daržovių žibintų alėja galima nuo šiandien iki šeštadienio. Sekmadienį jie jau iškeliaus tręšti laukų.

Graži tradicija spalio pabaigoje miesto parką papuošti moliūgų žibintais gyvuoja jau penkerius metus.

Akcijos „Parkas žibintų šviesoje“ viena organizatorių tautodailininkė Jūratė Abromavičienė pasakoja, kad tąkart Panevėžio miesto ir rajono tautodailininkų asociacija „Pantautodailė“ kartu su negalią turinčiais panevėžiečiais skobė moliūgus ir sulaukė pasiūlymo juos parodyti Kultūros ir poilsio parke.

Moliūgų žibintų parke kasmet vis daugėjo. Pernai jį nušvietė jau keli šimtai, o šiemet tikimasi arti pusės tūkstančio žibintų.

„Mūsų renginys nesusijęs su Helovinu. Norime parodyti, kaip iš moliūgo pagaminti puošmeną – žibintą“, – teigia akcijos organizatorė.

Sutilps visi

Pernai prie akcijos prisidėjo daugybė panevėžiečių, atnešusių šviečiančių moliūgų. Šįmet juos skaptuoti ėmėsi ne vienas vaikų darželis, mokykla, pavieniai asmenys.

J. Abromavičienė svarsto, kad būtų smagu, jei prisijungtų daugiau įmonių, organizacijų. Tokiu būdu jos galėtų ir pasireklamuoti.

„Parkas – didelis. Visus priimsime“, – kviečia tautodailininkė.

Organizatoriai visų laukia Kultūros ir poilsio parko vadinamoje sakurų alėjoje. Atnešti moliūgai bus registruojami ir nurodoma, kur juos patupdyti.

Skaptuotojų laukia dovanos

Moliūgų žibintai turės numerius, kad parko lankytojai galėtų balsuoti.

Daugiausia simpatijų sulaukusių žibintų kūrėjai bus apdovanoti. Dovanėlių gaus visi, atnešusieji žibintą.

Renginyje vyks šventinė prekyba, laukiama prekiautojų ir iš Latvijos.

Atėjus į parką bus galima nusipirkti kavos, saldumynų.

Pasak J. Abromavičienės, siekiama, kad žmonės parke jaustųsi gerai, jiems būtų gražu, galėtų nusifotografuoti įdomioje aplinkoje ar tiesiog pasivaikščioti, prisėsti ant suoliukų.

„Tikimės, kad tų moliūgų neišspardys, neišnešios. Pernai turėjome incidentų, bet viliamės, kad žmonės pratinasi nenaikinti to, ką patys sukuria“, – sako J. Abromavičienė.

Kad mažiau keptų

Patyrusi moliūgų skaptuotoja turi patarimų, kaip tokį žibintą išlaikyti kuo ilgiau nesugedusį. Pasak J. Abromavičienės, prieš skaptuojant moliūgą būtina švariai nuplauti, kad ant jo liktų kuo mažiau bakterijų.

„Vidaus nereikia labai plonai išgremžti. Geriau storesnės sienelės, nes degdama žvakutė kepina ploną moliūgą ir jis susmenga“, – pataria tautodailininkė.

Pasak jos, moliūgas storesnėmis sienelėmis bus sunkesnis, bet ir laikysis ilgiau. O parke jie turės išbūti keturias dienas.

Tam, kad moliūgų žibintas ilgiau laikytųsi, galima į vidų dėti elektrines žvakutes. Jos mažiau kenkia.

„Mes, organizatoriai, nuperkame nedideles žvakutes plastikiniuose indeliuose. Joms išdegus, į tuos indelius įdedame paprastas arbatines žvakutes“, – pasakoja J. Abromavičienė.

Toks indelis arbatines žvakeles apsaugo nuo vėjo, pučiančio per moliūgo ertmes.

„Tikimės, kad atnešusieji savo žibintus juos vėliau lankys, keis žvakutes“, – viliasi tautodailininkė.

Ne bėda, jei jie ir negalės to padaryti. Organizatoriai ir patys pakeis žvakutes, prižiūrės moliūgus.

Sekmadienį kelias dienas džiuginusios puošmenos bus surinktos ir išvežtos.

„Moliūgų neišmetame. Juos užkasame ir taip patręšiame žemę“, – teigia pašnekovė.

Tokie moliūgai gyvūnų pašarui nebetinka, mat būna ir papuvę, papeliję, kai kurie ir dažyti, turi vaško atliekų.

G. Kartano nuotraukos

Galerija

P. Židonio nuotraukos

Galerija

 

Jūsų komentaras

Taip pat skaitykite