Parama maistu ne visada pasinaudoja

Parama maistu ne visada pasinaudoja

 

Kas porą mėnesių dalijami Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo maisto paketai atsiduria ne ant kiekvieno jų prašiusiojo stalo. Panevėžyje labdaros ir paramos fondo „Maisto banko“ sandėliuose lieka neatsiimtų maždaug 6 procentai paketų.

Prašymus paramai maistu gauti birželį pateikė 2 805 Panevėžio gyventojai, bet paketus atsiėmė 2 619. Rajone tokios paramos reikėjo 3 432 žmonėms, tačiau dalijamų maisto produktų pasiimti atvyko maždaug dešimčia mažiau. Beveik 200 miesto ir rajono gyventojų neatsiimtų paketų „Maisto banko“ Panevėžio padalinys perdavė kelioms vargstančiuosius maitinančioms organizacijoms.

Paskutinę rugpjūčio savaitę Panevėžyje vyko šiais metais jau ketvirtasis maisto paketų dalijimas. Šį kartą ir vėl liko neatsiimtų produktų.

Panevėžio padalinio vadovės Justinos Tubienės teigimu, dar neturima galutinių ataskaitų iš seniūnijų, kiek paketų liko neišdalyta. Vėluojančiųjų dar laukiama iki rugsėjo vidurio.

„Ne visi pasiima paramą. Kodėl taip nutinka, priežasčių yra labai įvairių: nesusižinojo, praleido, dirbo, išvyko, susirgo ir panašiai“, – sako J. Tubienė.

Justinos Tubienės teigimu, kaskart lieka neišdalyta maždaug pora šimtų maisto paketų. „Sekundės“ nuotr.

Jos pastebėjimu, rajono seniūnijoms išdalinti maisto paketus paprasčiau, nes kaimuose žmonės vieni kitus pažįsta, paragina, patys galbūt nuveža. Mieste situacija kitokia.

„Panevėžyje dalijame ne tik miesto, bet ir Velžio bei Panevėžio seniūnijų gyventojams. Paprastai lieka neišdalyta apie šešis procentus paketų“, – sako padalinio vadovė.

Anot jos, neatsiimtų maisto paketų skaičius visada panašus – apie 150–200.

Kviečia žinutėmis

Apie dalijamus maisto paketus juos gaunantiesiems pranešama telefonu trumpąja žinute.

J. Tubienės nuomone, ir be žinutės nuolat paketus gaunantys žmonės turėtų prisiminti dalijimo laiką.

„Pasitaiko, kad žmogus pasikeičia telefono numerį ir apie tai neinformuoja, tikisi, kad mes naująjį ir taip žinome. Atrodo, kiekvieną kartą dalydami sakome tą patį: „Maisto bankas“ Panevėžyje paketus dalija kas antrą mėnesį paskutinę mėnesio savaitę“, – pasakojo vadovė.

Maisto paketus gauna ir dirbantieji. Kadangi produktai dalijami darbo dienomis ir darbo valandomis, šiems ne visada pavyksta atvykti paskirtąją savaitę.

„Jei tą savaitę, kai dalijame produktus, negali atsiimti, turėtų tartis dėl kito laiko arba mes palauktume ilgiau, gali atvykti per pietų pertrauką“, – išeitis mato J. Tubienė.

Jei vis tiek nepavyksta atvykti, siūloma prašyti kaimynų, artimųjų, giminaičių pagalbos.

J. Tubienė pasakoja ir pati skambinusi žmonėms, kurie neatsiėmę net po 3–4 maisto paketus. Pastarieji aiškino negalėję laiku atvykti, o vėliau nebesikreipę – manę, kad praleidę terminą nebeturi teisės į paramą. Vadovė sako, kad tam tikrą laiką ir praėjus terminui dar galima paketus pasiimti.

„Kuo daugiau išdalijame, tuo ir mums patiems geriau – ramiau“, – teigė J. Tubienė.

Skurstančiųjų sumažėjo

Nors prognozuota, kad per koronaviruso krizę skurstančiųjų padaugės, „Maisto banko“ skaičiai Panevėžyje to nerodo. Netgi atvirkščiai – paramos maisto paketais šią vasarą prašė mažiau žmonių nei pernai tuo pačiu metu. Rugpjūtį tokios pagalbos maistu reikėjo 2 942 panevėžiečiams ir 3 505 – rajono gyventojams, o pernai atitinkamai 2 981 ir 3 600.

Spalį laukia penktasis maisto paketų dalijimas šiais metais. Pasak J. Tubienės, tikslaus produktų sąrašo dar nėra. Pernai tokiu laiku buvo dalijamas cukrus, kiaulienos konservai, agurkų sriuba, konservuoti žirneliai, makaronai, miltai, ryžiai, saldūs sausi pusryčiai. Gruodį paketas turėtų būti turtingesnis ne tik maisto produktų, bet ir higienos priemonių.

Šiuo metu aktyviai ruošiamasi rudeninei „Maisto banko“ akcijai.

„Labai tikimės, kad nepaskelbs karantino ir ji įvyks“, – sako J. Tubienė.

Komentarai

  • Po 30 metų ubagynė. Ar nė kiek dėl to negėda?

  • Duokit maisto senelių namams,kiek domėjausi, jų racionas ne turtingiausias.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų