Panevėžys suburs jaunuosius dramaturgus

Panevėžys suburs jaunuosius dramaturgus

Panevėžio mokyklų tradicija tapęs jaunųjų dramaturgų konkursas jau vienuoliktą kartą suburs teatro mėgėjus. Dar rugsėjo mėnesį paskelbta iniciatyva sulaukė 35 jaunųjų kūrėjų darbų iš 20-ies visos Lietuvos mokyklų, o du geriausiuosius kūrinius bus galima išvysti jau balandžio 6 dieną.

Šiais metais konkursas pritraukė Pasvalio, Šiaulių, Prienų, Plungės, Tauragės, Birštono, Alytaus, Druskininkų, Kauno, Vilniaus, trijų Panevėžio bei vienos rajono mokyklos moksleivių dėmesį, tačiau toks populiarumas organizatorių jau nestebina. Juozo Miltinio gimnazijos direktoriaus pavaduotojos Izoldos Pakalnienės teigimu, Lietuvoje jaunųjų kūrėjų išties netrūksta, o gavę progą pademonstruoti savo talentą, moksleiviai išnaudoja nišą.

„Žvelgiant į pjeses, atrodo, kad tam tikros temos moksleivių darbuose vis kartojasi. Jie kalba apie jaunų žmonių realybę bei analizuoja įvairius probleminius klausimus, su kuriais patys susiduria. Netikėta, kad šiemet nemažai pjesių susijusios su Lietuvos istorija, jose pateikiamas naujas požiūris bei patriotiniai motyvai. O kalbėdami apie žiaurią realybę, jaunuoliai labai mėgsta naudoti ironiją“, – pastebėjo I. Pakalnienė.

Šiais metais geriausius kūrinius išrinks speciali komisiją, sudaryta iš Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto dėstytojos dr. Jūratės Grigaitienės, Lietuvos Edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto dekanės, Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros doc., dr. Žydronės Kolevinskienės, Rusų dramos teatro aktoriaus, Vilniaus r. Pagirių gimnazijos teatro mokytojo Vidmanto Fijalkausko bei J. Miltinio gimnazijos teatro mokytojo Algio Želvio.

Siekiant išlaikyti intrigą, nugalėtojai bus paskelbti tik paskutinę dieną.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų