Panevėžys ruošiasi rekordiniam snygiui

Panevėžys ruošiasi rekordiniam snygiui

Šiandien Panevėžyje prasidės kelias paras truksiantis snygius. Per artimiausias tris paras sniego danga gali išaugti net iki 30 centimetrų.

AB „Panevėžio specialaus autotransporto“ įmonė jau yra paruošusi techniką ir suformavusi komandas, kurios dirbs ir budės ateinančias kelias paras.

Esant tokiam intensyviam snygiui yra sunku nuvalyti visas gatves vienu metu, tad gyventojų prašoma būti kantriais.

▶Jeigu nėra būtinybės, likite namuose, niekur nevažiuokite;
▶Jei tenka važiuoti nusipirkti maisto, vykti į darbą/grįžti iš darbo ir t.t., kelionę planuokite su didesne laiko atsarga;
▶Nestatykite automobilių šalia medžių, nes jų šakos neatlaikiusios svorio gali išvirsti, sugadinti jūsų turtą ar užblokuoti važiuojamąją kelio dalį. Apie tokius atvejus informuokite tel. 112.

Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) atstovai įspėja, kad gausiai snigs mažiausiai iki antradienio vakaro, ypač pietrytiniuose rajonuose. Dėl stiprių vėjų laukia pūga, o naktimis dėl artimos nuliui temperatūros formuosis plikledis.

„Tai yra pavojingas reiškinys, informacija apie tai bus perduota visoms institucijoms“, –sako LHMT sinoptikė Edita Gečaitė.

Anot jos, antradienio naktį temperatūrai vietomis nukritus iki -4 laipsnių, plikledis formuosis daugelyje šalies rajonų, dienos metu plikledis taip pat laikysis, slidu bus ir dėl iškritusio gausaus sniego.

„Antradienio rytą stiprės vėjas, pradedant nuo pietinių rajonų, gūsiai ryte pietiniuose rajonuose kai kur sieks 15 metrų per sekundę, o dieną jau daugelyje rajonų – 15–19 metrų per sekundę. Todėl intensyviai sningant daugelyje rajonų bus ir pūga, bus prastas matomumas“, – įspėjo LHMT specialistė.

Sniego toliau laukiama ir trečiadienio naktį, jo turėtų iškristi kiek mažiau, gausiausiai snigs šiaurės rytinėje šalies pusėje. Pasak E. Gečaitės, trečiadienio naktį vėjo gūsiai taip pat sieks 15–19 metrų per sekundę, todėl pustys.

 

Komentarai

  • sniego valytojai pasiruose, xaxaxa, jau kokias dvi savaites matom kaip jie pasiruose, visas miestas -ciuozykla o po atodrekio -baseinas, sniego valytojai tyliai ruko krumuose

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų