Panevėžys jau paskelbė viešųjų pirkimų konkursą miesto centrinei daliai papuošti. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Panevėžys ruošiasi inovatyvioms Kalėdoms

Panevėžys ruošiasi inovatyvioms Kalėdoms

Įpusėjus vasarai, Panevėžys jau dairosi kalėdinio miesto dekoratorių. Viešųjų pirkimų konkursą papuošti jo centrinei daliai paskelbusi Savivaldybė šįmet nori matyti šventinį inovatyvų miestą.

Ruošiasi Kalėdoms

„Konkurso dalyviai turės pateikti vizualizaciją, idėjos aprašymą, kaip pagal inovatyvaus miesto tematiką turėtų atrodyti centrinė Panevėžio dalis“, – teigia miesto vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė.

Šįmet Aukštaitijos sostinėje numatyta papuošti tik dalį Laisvės aikštės. Su ją rekonstruojančia įmone Panevėžio statybos trestu, pasak architektės, sutarta, kad statybininkai nekels kojos į šiaurinę aikštės dalį, kol bus nupuošta kalėdinė eglė. Tą padaryti numatyta vasario 2-ąją.

Tvarkomos aikštės dalies dekoracijų sąskaita žadama daugiau dėmesio skirti jos prieigoms.

Pretendentai puošti Panevėžį Kalėdoms turės pateikti Vilniaus gatvės atkarpos nuo J. Basanavičiaus iki Klaipėdos gatvės koncepciją, Respublikos g. atkarpos tarp Vasario 16-osios g. iki P. Puzino g., taip pat Elektros g., Vasario 16-osios, Savanorių a. dalies, esančios tarp Laisvės a. ir J. Basanavičiaus g., Ukmergės gatvės dalies nuo Laisvės a. iki J. Basanavičiaus g., J. Basanavičiaus g. nuo Vilniaus g. iki A. Jakšto g. Savivaldybė akcentuoja skirsianti didesnį dėmesį Smėlynės gatvės tilto dekoravimo idėjoms. Ir, žinoma, svarbiausio šventinio miesto akcento – eglės.

„Inovatyvaus miesto koncepcija kalėdinėje puošyboje pasirinkta nešant žinią apie Panevėžio atsinaujinimą. Norime atsinaujinantį, inovatyvų miestą matyti ir šventiniame kontekste“, – pabrėžė D. Gasiūnienė.

Keičia klumpes

Panevėžio vyriausiosios architektės teigimu, inovatyvūs dekoravimo pasiūlymai nebūtinai sietini su pramoniniu įsivaizdavimu.

„Per patrauklų akiai, jaukų vizualinį sprendimą galima sukurti ir perteikti pačią inovatyviausią inovaciją“, – tvirtina D. Gasiūnienė.

Anot jos, atsinaujinančio miesto kryptį pasirinkusi ir išsikėlusi ambiciją tapti aktyviai pulsuojančiu ekonominiu bei kultūriniu branduoliu, Aukštaitijos sostinė turi išlipti iš senųjų klumpių.

„Labai gaila, kad nepriklausomybės laikmečiu miestas vis matavosi ir bandė vaikščioti su senom klumpėm. Gal jau laikas į naujas?“ – sako D. Gasiūnienė.

Susidomėjusiųjų galimybe Kalėdoms papuošti Panevėžį pasiūlymų laukiama iki rugpjūčio 26 dienos 13.45 val. Savivaldybės sutartis su konkurso laimėtojais geriausiu atveju būtų pasirašyta rugsėjo viduryje.

Kiek šiais metais Aukštaitijos sostinės biudžete numatyta lėšų kalėdiniam miesto papuošimui, neatskleidžiama, kol vyksta viešųjų pirkimų konkursas.

Įvertino nevienareikšmiškai

Pernai Savivaldybės skelbtame konkurse dalyvavo 3 bendrovės ir visos pasiūlė maždaug vienodą kainą. Tokio paties dydžio kaip ir šįmet Panevėžio centrinei daliai papuošti praėjusiais metais išleista 149,8 tūkst. eurų, iš jų per 86 tūkst. Eur – Laisvės aikštei ir centrinėms miesto gatvėms dekoruoti, likusi dalis – pačiai eglei.

Savivaldybės viešųjų pirkimų konkursą miestui papuošti buvo laimėjusi įmonė „Švenčių studija“, kuri puošė ir Vilniaus pagrindinę eglę.

„Labai gaila, kad nepriklausomybės laikmečiu miestas vis matavosi ir bandė vaikščioti su senom klumpėm. Gal jau laikas į naujas?“

D. Gasiūnienė

O Panevėžyje tų pačių verslininkų realizuotos idėjos sukėlė nemažą ažiotažą. Eglės ir kitos dekoracijos buvo įvertintos labai nevienareikšmiškai. Panevėžiečių diskusijas kurstė ne tik išsiskyrusios nuomonės dėl dekoracijų formų ir spalvų. Kai kurie pernykštės eglės žaislai, buvo matyti, skaičiavo ne vieną šventinį sezoną – apsilaupę, nubyrėjusiais dažais.

Savivaldybės užsakymą laimėję verslininkai teisinosi, neva tai tėra nereikšmingos detalės: visos eglės ir gatvės stulpų dekoracijos pagamintos naujai, specialiai Panevėžiui pagal atskirą projektą, bet kitos puošybos detalės buvo nuomojamos. Iš viso pernai Panevėžiui buvo pagaminta 161 nauja dekoracija padabinti stulpams ir eglutei.

Daugiau nei Aukštaitijos sostinė kalėdinei nuotaikai sukurti pernai išleido Vilnius, Kaunas bei Klaipėda.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų