Šiuo taikiu protestu aplinkosaugos organizacijos ir aktyvistai siekia atkreipti dėmesį į vis gilėjančią klimato krizę planetoje.
Žemės dienos Panevėžyje akcentas – įspūdingas „Auksinis ugnies šou“. Profesionalūs fakyrai ir šokėjai susirinkusiems paruošė teatralizuotą spektaklį su ugnimi.
Į Laisvės aikštę atvykę panevėžiečiai galėjo pasigrožėti floristės Jurgitos Eimontaitės specialiai Žemės dienai sukurta kompozicija „Virsmas“.
Kompozicijos pamatui ji panaudojo savo senelių sodyboje augančių senų medžių šakas, savotiškai bylojančias apie praeitį ir sodybos istoriją.
Ryškiausia kompozicijos dalis sukurta iš raudonų bei geltonų sedulos vytelių, o ją užbaigia žydintys eleborai, dar vadinami žiemos rožėmis. Šalia įsmeigta Žemės vėliava – Žemės dienos, kuriai paminėti ir papuošta aikštė, simbolis.
Žemės valanda – jau septynioliktąjį kartą vykstanti simbolinė protesto akcija, kviečianti visų šalių vyriausybes, verslo organizacijas, bendruomenes, gyventojus, kad ir kur jie būtų, išjungti šviesas vienai valandai ir taip parodyti savo susirūpinimą planetą kamuojančiomis ekologinėmis problemomis – ypač didėjančia klimato kaita ir biologinės įvairovės nykimu.
Visame pasaulyje akcijoje dalyvauja daugybė miestų ir daugiau kaip šimtas šalių.
Šeštadienį vienai valandai aptemo ir patys žinomiausi statiniai. Sidnėjuje – garsusis operos teatras ir uosto tiltas. Tokijuje išjungiamas televizijos bokšto apšvietimas.
Kurį laiką šeštadienį tamsoje skendėjo ir Paryžiaus Dievo Motinos katedra, apžvalgos ratas „Londono akis“ Didžiosios Britanijos sostinėje ar Brandenburgo vartai Berlyne.
Pirmoji Žemės valanda 2007 metais surengta Sidnėjuje. Žemės valandos kelionė aplink pasaulį trunka 25 valandas ir 45 minutes.
Nuo 1971 m. visame pasaulyje kovo 20 d. švenčiama Žemės diena. Laikotarpis nuo kovo 20-osios iki balandžio 20-osios vadinamas Žemės mėnesiu, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į vis didėjančią Žemės taršą.
„Miškų gaisrai, sausros ir potvyniai 2022 metais mums dar kartą parodė, kokie dramatiški yra klimato krizės padariniai, – teigia aplinkosaugos organizacija Pasaulio gamtos fondas (WWF). – Šis dešimtmetis nulems, ar mes klimato krizę dar galime apriboti iki kontroliuojamos ribos.“