Panevėžys primins karo zoną (papildyta)

Panevėžys primins karo zoną (papildyta)

Tūkstantis uniformuotų karių, miesto gatvėmis riedanti karinė technika ir nuolat aidintys šūviai savaitei taps Panevėžio realybe. Gegužės 19 – 25 dieną organizuojamos karinės pratybos „Karaliaus kirtis“, kurių metu šalies gynėjai mokysis kovoti realiomis sąlygomis.

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono pulkininkas leitenantas Rolandas Putnikas atskleidė, kad jau penktadienį pratybose dalyvaujančios įstaigos gaus informaciją apie mieste vykstančias negeroves, tačiau realius gynėjų žingsnius civiliai išvys tik sekmadienį.

„Įtampai peraugus į veiksmus, kareiviai pirmiausia pasirodys rytinėje bei šiaurinėje Panevėžio dalyje, tačiau per savaitę bus pasiektos ir kitos miesto teritorijos. Šiuo metu gyventojai girdės daug šūvių, sprogimų, šauksmų“, – „Sekundei“ teigė R. Putnikas.

Plataus masto karinėse pratybos dalyvaus ne tik Karaliaus Mindaugo husaro bataliono kariai, bet ir KASP Vyčio apygardos 5-oji rinktinė, Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacija, Šaulių sąjungos atstovai, ugniagesiai gelbėtojai, policijos pareigūnai, medikai, kraujo bankas, savivaldybės darbuotojai ir net baikeriai.

„Esame apjungę daugybę organizacijų, kurių nariai puikiai žino ką reikės daryti. Tiesa, stengiamės nekalbėti apie tai, kaip turės bus atliktas kiekvienas veiksmas, kadangi tai padės suvokti realų pasiruošimo lygį“, – atskleidė pulkininkas leitenantas.

Tokio mąsto pratybos Panevėžyje skelbiamos ne pirmą kartą. Prieš dvejus metus vykusių treniruočių metu išsigandę miestiečiai kreipėsi į policijos pareigūnus, siekdami išsiaiškinti visą informaciją apie gatvėje pastebėtus neramumus, o tai R. Putinkas vadina sėkmės ženklu.

Pasak jo, neįmanoma visų gyventojų informuoti apie pratybas, todėl sunerimusių žmonių skambučiai įrodo jų meilę kraštui bei domėjimąsi aplink vykstančiais įvykiais. Informacija apie būsimas pratybas panevėžiečius turėtų pasiekti ne tik žiniasklaidos pagalba, bet ir sms žinutėmis.

Siekiant pratyboms suteikti kuo daugiau realistiškumo, tikslios pratybų vietos ir incidentų laikai neskelbiami. Pateikiame bendrą įvykių pratybų metu scenarijų, tačiau veiksmai neapsiribos tik žemiau išvardintais:

 • Gegužės 19 d. Panevėžio mieste rengiamos įvairaus pobūdžio prieš miesto valdžią nusiteikusių asmenų demonstracijos, humanitarinės pagalbos teikimas, svarbiausių miesto žmonių persekiojimas.

 • Gegužės 21 d. Panevėžio mieste padaugėjus įvairaus pobūdžio incidentų susijusių su miesto saugumu, identifikavus neatpažintas ginkluotąsias grupuotes ir jų dislokacijos vietas, siekiama sustiprinti miesto saugumą, pasitelkiamas Karaliaus Mindaugo husarų batalionas, kuris kartu su Policijos pareigūnais vykdys identifikuotų objektų patikrinimą ir užėmimą.

 • Gegužės 22-25 d. Panevėžio miestas paskelbiamas karine operacijų teritorija, įvedama Karo padėtis. Mieste pradeda veikti apie 800 karių su technika iš Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono, Krašto apsaugos savanorių Vyčio apygardos 5-ios rinktinės. Mieste įsteigiama Karo komendantūra, vykdomos bendros karinės operacijos, naudojami garsiniai šaudmenys ir pirotechnika. Gyventojai miesto gatvėse matys patruliuojančius ginkluotus Lietuvos kariuomenės karius su technika (šarvuočiai M113, visureigiai HMMWV, sunkvežimiai UNIMOG ir SISU), ore – Sąjungininkų sraigtasparnius.

 • Gegužės 22 ir 24 d., 10.00-12.00 val. „Karys vienai dienai“ – apsilankymas profesinio mokymo įstaigose. Gegužės 22 d. – Staniūnų profesinio ugdymo centras, gegužės 24 d. – Pilėnų mokymo centras. Apsilankymo metu jaunuoliai turės progą tapti kariu vienai dienai, susipažinti ir išbandyti karių ginkluotę, ekipuotę bei techniką. Taip pat jaunuoliai turės galimybę sužinoti kaip pradėti tarnybą kariuomenėje ir kokios karjeros perspektyvos.

 • Gegužės 22 ir 24 d., 13.00-15.00 val. cheminių medžiagų panaudojimo incidentai pramoninėse įmonėse. Gegužės 22 d. – AB „Pieno žvaigždės“, gegužės 24 d. – UAB „Kalnapilis“. Incidentą šalins Panevėžio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ir Karaliaus Mindaugo husarų bataliono ABC skyrius su priskirtu Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono CBRBN būriu. Incidentų metu bus vykdoma darbuotojų ir karių evakuacija iš užterštos zonos, pirmos pagalbos suteikimas, asmenų ir technikos švarinimas.

 • Gegužės 23 ir 25 d., 18.00-20.00 val. dalinės gyventojų evakuacijos pratybos. Informacija dėl evakuacijos gausite trumpąja žinute per gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą taip pat per radiją bei kitas informavimo priemones. Evakuacija vyks pagal civilinės saugos planus į numatytus civilinės saugos objektus, todėl prašome gyventojų aktyviai dalyvauti, nes surinkimo vietose gyventojai bus ne tik vaišinami arbata, bet ir atliekamas mokymas kaip pasiruošti ekstremalioms situacijoms, koks turi būti šeimos evakuacijos planas.

 • Gegužės 23-25 d., 8.00-19.00 val. pagal pratybų scenarijų bus vykdoma Kraujo donorystė sužeistiems kariams. Visi galintys ir norintys duoti kraujo sužeistiems kariams, maloniai kviečiami į Nacionalinio kraujo centro būstinę, Nemuno g. 75 nuo 8.00-15.00 val. ir PC Babilonas 11.00 – 19.00 val.

Gyventojai raginami aktyviai dalyvauti pratybose, rinkti informaciją apie žaidybinių neatpažintų asmenų veiklą, noriai bendradarbiauti su kariais, pareigūnais ir kitais pratybose dalyvaujančiais asmenimis. Saugumas – visų mūsų reikalas.

Kad pratybos vyktų kuo sklandžiau ir kiltų kuo mažiau nesusipratimų ir nepatogumų prašoma visų pamačius judantį karinį transportą, karius ar pareigūnus, atliekančius pratybų veiksmus, nuo jų laikykis atokiau, rekomenduojamas saugus atstumas 30 m. Įvertinkite, ar tai Lietuvos Respublikos kariai ir pareigūnai. Jei vyksta pratybų veiksmai naudojant imitacinius garsinius šovinius, garsines granatas ar dūminius užtaisus, Jums gali tekti palaukti, tiesiog klausykite Policijos pareigūnų arba kariškių nurodymų. Radę karinės ekipuotės ar įrangos dalis perduokite kariams arba Policijos pareigūnams.

Pratybose dalyvaujantys kariai ir pareigūnai dėvės standartines uniformas su skiriamaisiais ženklais. Nežinomos pajėgos bus pažymėtos mėlyna juosta ant abiejų rankų, jų transporto priemonės bus pažymėtos mėlynais lapais ant langų. Priešiškos pajėgos vilkės mėlynos spalvos lauko uniformą su marginimu.

Komentarai

 • O kokiu nr pranešti?

 • ir ašnoriu dalyvauti, kur gauti šautuvą?

 • Įdomu pratybos lieka pratybomis bet kodėl nutylima apie civilinės saugos vietas pasirengimą evakuacijai, realius civilinės saugos bunkerius ir t.t… per kiek laiko civiliai gyventojai turėtų realaus laiko pasislėpti…Manau daugelis net nežino kur ir koks civilinės saugos bunkeris yra pagal gyvenama vieta pvz. daugiabučiai…

 • debilu salyje taip buna

  • Tu joje pats gyveni.

 • Neramumu atvejiu slepsimes taip- galva I smeli

 • Sulaukite veiksmo ir galbut bus pranesama, radiju, garsiakalbiais, paskambinus 112 pagalbon ar kaip kitaip. jai nori zinot anksciau laiko, tai ko dar iki dabar nezinai? swieskis.

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų