Panevėžys švenčia! (fotogalerija)

Panevėžys švenčia! (fotogalerija)

Panevėžyje prasidėjo tris dienas truksianti 516-ojo miesto gimtadienio šventė. Joje netrūks muzikos, varžybų, reginių ir renginių, pramogų. Iškilmingai pakėlus šalies ir miesto vėliavas bei trimis šūvių salvėmis pagerbus Lietuvą, Lietuvos didįjį kunigaikštį, Lenkijos karalių Aleksandrą ir Panevėžį bei jo žmones, penktadienio vidurdienį paskelbta oficiali šventės pradžia.

„Panevėžys turi turtingą – daugiau nei pusės tūkstantmečio – istoriją. Didžiuojamės, kad per tuos penkis su viršum šimtmečius Panevėžys ir panevėžiečiai paliko reikšmingą pėdsaką svarbiausiuose Lietuvos istorijos įvykiuose. Šiandien mes rašome Panevėžio istoriją. Statome veržlų, patrauklų miestą mums ir mūsų vaikams“, – susirinkusiuosius sveikino miesto meras Rytis Račkauskas.

Vaikai prie kunigaikščio Aleksandro, pirmą kartą paminėjusio Panevėžio vardą, paminklo nunešė gėlių.

Į šventės atidarymą susirinkę panevėžiečiai linkėjo savo miestui kuo geriausio, o svarbiausia – kad turėtų kuo daugiau gyventojų.

Svarbu gera nuotaika

Aukštaitijos sostinė nusiteikusi gimtadienį atšvęsti griausmingai. Šių metų tema – „Panevėžys juda“. Panevėžio bendruomenių rūmų direktorės Sandros Myškienės teigimu, bus stengiamasi maksimaliai parodyti judesį mieste – ne tik sportinį, bet ir kultūros, švietimo, statybos bei kitose srityse.

„Norime parodyti judėjimą, Panevėžio didybę. Miesto pulsą perteikti šventės lankytojams. Judame į pačią geriausią savo miesto versiją“, – kalbėjo S. Myškienė.

Šiemet savo aktyvumu ypač išsiskyrė patys panevėžiečiai. Anksčiau per gimtadienio šventę sportiniai renginiai trukdavo vieną dieną, dabar vyks lygiagrečiai su visais kitais renginiais. Šįmet itin daug dalyvių užsiregistravo dalyvauti tradicinėje eisenoje, kuri užtvindys centrines gatves šeštadienio vakarą.

Nuo penktadienio Senvagėje šurmuliuoja tradicinė mugė, kurioje, be įvairiausių tautodailininkų dirbinių, prekybininkų prekių, tradiciškai prie Aleksandro paminklo galima užsisakyti savo miesto laikraščius – dienraštį „Sekundė“ ir savaitraštį „Panevėžio balsas“. O šeštadienį nuo 13 valandos dienraščio „Sekundė“ komanda visus kviečia į Senvagę – geros nuotaikos „Sekundės“ plaustų varžybas „Laivas- improvizacija“, tapusias neatsiejama ir smagia Panevėžio gimtadienio dalimi.

Koreguoja renovacija

S. Myškienės teigimu, organizuojant gimtadienio šventę, stengtasi ieškoti panevėžiečių, išvykusių iš miesto. Grupės „Golden Parazyth“ vienas solistų yra panevėžietis, performansą „Kamuolys“ surengs iš Londono grįžusi menininkė Monika Dirsytė, su grupe „Abrokenleng“ atvyksta ir panevėžietė Aistė Motiejūnaitė.

Šiemet dėl Laisvės aikštėje vykstančių remonto darbų didysis judesys persikėlė prie Bendruomenių rūmų. Čia pirmą kartą organizuota visa interaktyvi šventės veikla, šiuolaikinio meno pasirodymai. Jų, išdėstytų ratu, daugiau nei dvidešimt.

„Galima apeiti ratu kaip laikrodį ir atrasti naujų erdvių, naujų veiklų, naujų edukacijų, meno formų“, – ragina S. Myškienė.

Kadangi Bendruomenių rūmai laukia renovacijos, pasak S. Myškienės, gautas architektų leidimas dvi pastato sienas nuo buvusios Elektrotechnikos gamyklos pusės skirti grafičių čempionatui.

Prie upės, kaip jau įprasta, įkurta ir pramogų sala.

Įspūdingas koncertas

Visą savaitgalį vyks įvairūs koncertai, pritaikyti vairiam skoniui: nuo užsienio meno kolektyvų iki įvairių lietuvių grupių pasirodymų. Šeštadienio vakarą Laisvės aikštėje griausmingai užbaigs įspūdingas SEL šou su fejerverkais. Pasak S. Myškienės, paskutinis šio atlikėjo koncertas čia vyko maždaug prieš dvidešimt metų vasario 16-ąją.

Neabejojama, kad SEL pasirodymas sutrauks ypač didelę minią žmonių. Pasak S. Myškienės, pagrindiniame gimtadienio koncerte į Laisvės aikštę susirenka apie 15 tūkst. žmonių, bet šiemet tikimasi, kad gali susirinkti du ar net tris kartus daugiau. Dėl to budės gerokai didesnės apsaugos, policijos, medikų pajėgos. Reginys žadamas įspūdingas – šviesų, lazerių, pirotechnikos šou su įspūdingu finaliniu fejerverku.

I. Stulgaitės-Kriukienės, V. Beržonio, P. Židonio nuotr.

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų