Panevėžys atnaujins visų gatvių apšvietimą

Panevėžys atnaujins visų gatvių apšvietimą

Panevėžio miesto savivaldybė kartu su Europos vystymo ir rekonstrukcijos banku (ERPB) rengia viešosios ir privačios partnerystės (VPSP) projektą, kurio pagrindu per 2 metus bus modernizuota gatvių apšvietimo sistema. Tam bus panaudota apie 15mln. Eur.

Šiuo metu rengiami techniniai dokumentai konkursui, kuriuo bus atrinktas projektą įgyvendinsiantis investuotojas. Planuojama, kad 2018 m. pirmąjį ketvirtį bus atrinkta įmonė, kuri 15 metų perims gatvių eksploatavimą, priežiūrą ir užtikrins, kad būtų pasiekti elektros energijos taupymo rodikliai.

Projektas, organizuojamas VPSP modeliu, ypatingas tuo, kad viso miesto apšvietimas bus modernizuotas vos per 2 metus. Panevėžys yra pirmasis Lietuvos miestas, kuris tokio masto projektą įvykdys išsyk. Kiti Lietuvos miestai, modernizuojantys gatvių apšvietimą, tokius projektus dėl finansavimo trūkumo ar kitų priežasčių įgyvendins dalimis.

„Gatvių apšvietimo modernizavimas – neatsiejama kompleksinio Panevėžio atsinaujinimo dalis, kuri ne tik užtikrins kokybišką apšvietimą, bet ir pagerins saugumo situaciją miesto gatvėse. Dalis gatvių apšvietimo sistemos Panevėžyje buvo įrengta prieš kelis dešimtmečius ir jau yra nusidėvėjusi, kai kur nebeatitinka ES standartų. Pasenusi įranga vis dažniau genda, todėl vis daugiau lėšų reikia jai prižiūrėti. Taigi atnaujinti gatvių apšvietimą Panevėžyje yra būtina. Be to, numatoma pasitelkti moderniausias technologijas, kurios ir projektui pasibaigus padės miestui sutaupyti“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna.

Ekspertų teigimu, sisteminių investicijų į gatvių apšvietimą Panevėžyje iki šiol nebuvo, o įrenginiai atnaujinami tik taisant sugedusius šviestuvus. Tad esama infrastruktūra yra pasenusi, neefektyvi, neleidžia užtikrinti kokybiės. Dėl neefektyvios sistemos mieste taupoma elektra – išjungiamas kas trečias šviestuvas.

Techninę pagalbą Panevėžio miesto savivaldybei rengiant projektą teikia bendrovių „KPMG Baltics“, „Glimstedt“ ir „Ekotermija“ konsorciumas, kurį pasamdė ERPB, skirstantis ES techninės pagalbos ELENA fondo lėšas.

Panevėžio miesto gatvių apšvietimo sistema apima 291 gatvę. Čia įrengta 7000 atramų bei 7800 šviestuvų. Juos prižiūri UAB „Panevėžio gatvės“.

Komentarai

  • O namų kiemai ir parkai???

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų