Panevėžys ieško gatvių apšvietimo atnaujinimo partnerių

Panevėžys ieško gatvių apšvietimo atnaujinimo partnerių

Panevėžys ieško rangovų, atnaujinsiančių miesto gatvių apšvietimo sistemą. Projektą numatoma įgyvendinti viešosios ir privačios partnerystės (PPP) būdu.

Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna BNS teigė, kad verslo partnerį tikimasi išsirinkti šiemet, o atnaujinimo darbus pradėti kitų metų kovą.

„Mūsų šviestuvai yra labai seni ir jau visas apšvietimo tinklas yra nusidėvėjęs, todėl nusprendėme keisti visą apšvietimo sistemą. Šiuo metu sistemos aptarnavimui ir remontui kasmet išleidžiame apie 600 tūkst. eurų“, – BNS sakė T. Jukna.

Administracija centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbė sistemos modernizavimo konkursą. Pasiūlymų jam laukiama iki spalio 29 dienos.

Sistemos įrengimas kainuos apie 4 mln. eurų, dar 7 mln. eurų gali atsieiti jos priežiūra 13 metų.

Skelbime rašoma, kad miesto gatvių apšvietimas turi būti kokybiškas, todėl būtina atnaujinti nusidėvėjusius įrenginius, juos efektyviai ir lanksčiai valdyti. Konkurso laimėtojas savo lėšomis inventorizuos dabartinį miesto apšvietimą, jį modernizuos ir valdys.

Modernizuojant miesto gatvių apšvietimą, ketinama pakeisti per 6,4 tūkst. šviestuvų su natrio lempomis, 500 atramų, apie 19 km elektros tinklų, 148 valdymo punktus. Darbus planuojama atlikti per dvejus metus, o bendra sutarties trukmė bus 15 metų.

Šiuo metu gatvių apšvietimo sistemą už beveik 22 mln. eurų taip pat atnaujina Vilniaus miestas.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų