M. Garucko nuotr.

Panevėžys atsisveikina su egle

Panevėžys atsisveikina su egle

Iki kalendorinio pavasario likus trims savaitėms, Panevėžys užbaigė šventinį laikotarpį. Pirmadienį nuo ankstaus ryto Laisvės aikštėje verda eglės nupuošimo darbai.

Simboliška, kad Aukštaitijos sostinė viena pirmųjų įžiebė savo žaliaskarę ir viena paskutiniųjų su ja atsisveikina.

Kaip teigė Panevėžio savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausiasis dizaino specialistas Arvydas Narkevičius, eglutės konstrukcija ganėtinai sudėtinga, daug papuošimų, o ir gamtinės sąlygos nėra dėkingos, tad tikėtina, kad nupuošimo darbai užsitęs ne vieną dieną. Visi papuošimai ir eglės konstrukcija atiteks miesto puošimo konkursą laimėjusiai įmonei „Švenčių studija“.

„Niekas neperka daikto, kad paskui jį visus metus laikytume kur sandėlyje. Savivaldybė pirko tik papuošimo paslaugą, tad visos puošmenos liks puošimu besirūpinusiai įmonei. Galbūt kitąmet jomis dabins kitą miestą“, – sakė A. Narkevičius.

Šiųmetė kalėdinė puošmena sukėlė kaip niekada daug diskusijų dėl jai išleistos pinigų sumos ir galutinio rezultato. Panevėžio pagrindinės miesto eglės ir Laisvės aikštės bei pagrindinių gatvių puošmenos biudžetui atsiėjo beveik 150 tūkst. eurų, į šią sumą įskaičiuojant ir PVM. Bene daugiausiai kainavo specialiai Panevėžiui pagaminti originalias apšvietimo stulpų ir eglės dekoracijas. Toks išlaidavimas papiktino ne vieną panevėžietį. O ir pati miesto eglė sulaukė įvairių vertinimų: vieni gyrė už žaliaskarės spalvingumą, kiti atvirkščiai – nepagailėjo kritikos. Įvairių nuomonių sulaukė ir sprendimas pagrindinę miesto eglę laikyti iki Grabnyčių.

„Manome, kad tamsiuoju metu eglė išties džiugino panevėžiečius. Kaip jau sakėme, eglės ir kitų dekoracijų apšvietimas miestui dienai kainavo 9,20 euro, tad kiekvienas gali vertinti, tai brangu, ar ne“, – teigė A. Narkevičius.

Panevėžio savivaldybės ir konkursą miestui papuošti laimėjusios vilniečių įmonės „Švenčių studija“ pasirašytoje sutartyje nurodyta 123 801 Eur kaina (be PVM).

Iš šios sumos 38 500 Eur išleista eglės konstrukcijos pagaminimui ir papuošimui, 8690 Eur – erdvės aplink eglę papuošimui, 5651 Eur – fontano papuošimui, 3190 Eur – puokštei prie teismo rūmų, 8140 Eur – aikštės stulpų puošybai, didžiausia dalis – 54 130 Eur – išleista gatvių stulpų puošybai bei 5500 Eur – instaliacinių dėžučių ant stulpų įrengimui.

 

Galerija

Komentarai

 • Tai eglės papuošimas kainavo 38 tūkstančius eurų???????????????????????????????????? Kaip suprasti???????????????????????????????????????????????????????????? Ką čia dabar rašote????????????????????????????????????????????????????????????????

 • Anksčiau skaičiau kad tik eglė kainavo 150 tūkstančių. Tai vėl kažkas apsimelavo

  • Atsakyti
 • ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????
  ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????
  ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
  Tai vieną kartą pasakykite aiškiai ir paprastam žmogui suprantamai ar Panevėžio eglės papuošimas kainavo 38 tūkstančius ar 150 tūkstančių eurų ! ! ! ! ! ! ! ! !
  Kas gali toleruoti net 112 tūkstančių eurų paklaidą ?????????????????????
  ????????????????????????????????????????????????????????????????
  ???????????????????????????????????????????????????????????????????
  ???????????????????????????????????????????????????????????????????
  ?????????????????????????????????????????????????????????????????????
  ??????????????????????????????????????????????????????????????????
  ?????????????????????????????????????????????????????????????????
  ????????????????????????????????????????????????????????????????
  ???????????????????????????????????????????????????????????????

 • Lina Dranseikaitė, „Sekundė“ 2018 m. gruodžio 7 d. 12:31

  ,,Kauno baltų plastikinių šiaudelių pusnimis padengtoji eglė atsiėjo per 60 tūkst. Eur, beveik tiek pat prireikė ir panevėžietiškai ryškiaspalvei gražuolei“
  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/projektai/kaledos/kiek-lietuvos-miestai-isleido-egluciu-puosimui.d?id=79802989

  • Atsakyti
  • Tai ar 38 tūkst yra tas pats kas 60 tūkst??????????????????????????????????
   ???????????????????????????????????????????????????????????????????????
   ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????
   ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????
   ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????
   SUSITARKITE PRIEŠ PAVIEŠINDAMI !

   • Atsakyti
 • Viešasis interesas reikalauja pagaliau atsakingai pateikti vieną ir galutinę Panevėžio eglės kainą. Žurnalistai, parašykite kokia gi ta kaina yra tikra ar 38 tūkst, ar 60 tūkst, ar visi 150 tūkst eurų?

  • Atsakyti
 • Pirko tik papuošimo paslaugą……už 15000 Eur. ir visos spiralės, papuošalai lieka ‘Švenčių studijai „. Pažadų tokią papuošimo paslaugą 2020 metų eglutei atlikti už 10000 Eur. Vietoje spiralių pakabinsiu restainius , saldainius ir miesto mokinių pagamintus žaisliukus…Bus gražu ir miela.

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų