Panevėžys atsisveikina su elegantiškąja egle (fotogalerija)

Panevėžys atsisveikina su elegantiškąja egle (fotogalerija)

Panevėžys atsisveikina su šiųmete gražuole kalėdine egle.

Įžiebta lapkričio 28-ąją, vasario pirmąją eglė pradėta nupuošti.

Pernai su svarbiausiu žiemos švenčių atributu Panevėžys atsisveikino dviems savaitėmis anksčiau.

Savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus specialisto Arvydo Narkevičiaus teigimu, šįmet sulaukta prašymų eglės nenupuošti kuo ilgiau, nes dėl judėjimo tarp savivaldybių apribojimų gyventojai negalėjo atvykti ja pasigrožėti.

„Šventinę nuotaiką pratęsėme, bet judėjimo apribojimai išliko. Dėl jų šįmet tikriausiai kur kas mažiau buvo gyvai pamačiusių mūsų eglę“, – sako A. Narkevičius.

Architektas juokauja, kad viešųjų pirkimų konkurse nurodęs, jog šįmet nori baltų Kalėdų su balta, švytinčia egle, Panevėžys pataikė tiesiai į dešimtuką. Mat pagal kinų Zodiaką, šiuos metus valdys baltasis metalinis Jautis. Pasak A. Narkevičiaus, eglės spalvomis šiųmečiam totemui įtikusiai Aukštaitijos sostinei ir metai turėtų būti geri.

Panevėžio eglė šįmet išties sulaukė išskirtinio dėmesio. Tradiciniuose gražiausios Lietuvos eglės rinkimuose interneto lankytojai bene pirmą kartą nugalėtoja pripažino ne Vilniaus ar Kauno gražuoles, o Panevėžio baltaskarę. Didžiųjų miestų egles vertino daugiau nei 26 tūkst. vieno portalo skaitytojų. Už pirmąją vietą užėmusią Panevėžio eglutę savo balsą atidavė 21 proc. balsavusiųjų.

Kai kurie panevėžiečiai netgi iškėlė mintį, kad šiųmetė eglė tokia graži, jog ta pati galėtų būti pastatyta ir kitais metais.

Visgi, A. Narkevičiaus nuomone, tokia monotonija greitai nusibostų. Kitais metais vėl bus skelbiamas naujas viešųjų pirkimų konkursas eglei Laisvės aikštėje papuošti.

Su panevėžiečiais jau atsisveikinanti eglė siekė net 18 metrų aukščio, o jos skersmuo 9 m.  Eglei papuošti prireikė per 66 tūkst. šviesos diodų, o metalinis karkasas apkaišytas 3500 baltų dirbtinių eglišakių.

Panevėžys šiemet eglę papuošė už 39 tūkst. eurų, miesto gatvių puošyba atsiėjo 43 tūkst. eurų.

Konkurse Kalėdoms papuošti Panevėžį dar vasarą varžėsi penki dalyviai. Laimėjusi „Švenčių studija“ panevėžiečiams jau pažįstama. Ji miesto eglę dekoravo ir 2018-aisiais. Keletą metų iš eilės ši įmonė puošė ir pagrindinę Vilniaus eglę, o 2017-aisiais tų pačių meistrų kurta sostinės eglė išrinkta gražiausia Europoje. Išskirtinio dėmesio sulaukė ir 2019-aisiais tos pačios įmonės puoštoji Vilniaus eglė. BBC pripažino ją viena gražiausių pasaulyje, aplenkusia net Niujorko Rokfelerio eglę, išpuoštą trimis milijonais Svarovskio kristalų.

Galerija

 

Komentarai

  • Gaila kad eglės nebebus gali buti iki kovo pabaigos

  • kur pades visa ta puosmena?O gal galetu miestai pasikeisti eglemis dar kazka savo pridedami sutaupytu pinigu?Net ir idomu butu.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų