G. Kartano nuotr.

Panevėžyje uždaromas karo pabėgėlių registracijos centras

Panevėžyje uždaromas karo pabėgėlių registracijos centras

Vidaus reikalų ministerijos sprendimu nuo šio pirmadienio Panevėžyje uždaromas „Aušros“ progimnazijos patalpose įsteigtas karo pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centras.

Ukrainiečiams ir toliau bus teikiama humanitarinė pagalba, o registravimas vyks Migracijos departamento Panevėžio skyriuje, esančiame K. Binkio g. 14.

Užsiregistruoti Migracijos departamente turi visi atvykusieji iš Ukrainos, tuo pasirūpinti privalo jie patys arba tai padaryti turi paraginti juos priimantys žmonės.

„Dėkoju visiems prisidėjusiems prie paramos ukrainiečiams, taip pat reiškiu nuoširdžią padėką visoms nevyriausybinėms organizacijoms, institucijoms, savanoriams, kurių dėka procesas vyko tikrai sklandžiai“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Kaip ir iki šiol, savo paslaugas teiks Lietuvos Raudonojo Kryžiaus bei labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ savanoriai, Užimtumo tarnyba ir toliau informuos apie darbo galimybes.

Karo pabėgėlių centras savo veiklą „Aušros“ progimnazijos patalpose pradėjo nuo kovo 28 d. iki šios dienos Panevėžio registracijos centre registruoti 530 ukrainiečiai. Vidutiniškai per dieną čia registruojami 8 asmenys. Naujausiais duomenimis Panevėžio ugdymo įstaigas lanko 269 mokyklinio amžiaus ukrainiečiai, dar 89 jų ugdosi ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Panevėžio savivaldybės taryba yra priėmusi sprendimą, kad 2022 m. užsieniečiams, pasitraukusiems dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, būtų taikoma 100 proc. lengvata važiuoti Panevėžio miesto vietinio reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais. Ši lengvata taikoma įsigyjant mėnesinį vardinį bilietą, galiojantį kalendorinėmis dienomis. Kovo mėnesį lengvata pasinaudojo ir minėtus bilietus įsigijo 389 Ukrainos piliečiai, balandį – 728. Jiems už kovą mėnesinių vardinių bilietų išduota už 10 tūkst. 814 Eur ir balandį už 20 tūkst. 238 Eur.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų