Panevėžyje susibūrė unikali bendruomenė

Panevėžyje susibūrė unikali bendruomenė

Jau kelintą sekmadienį Panevėžyje į parką  pabendrauti ateina Kumpis, Arbūzas ir Riestainis. Tik nereikia galvoti, kad kažkam susisuko galva ir vaidenasi į gatvę išėję maisto produktai. Tokiais linksmais vardais pavadinti neseniai susikūrusios mopsų veislės šunelių bendruomenės nariai.

„Idėja susiburti kilo bendraujant socialiniame tinkle „Facebook“. Čia buvo mopsų augintojų grupė, kurioje nariai dalijosi įvairiais patarimais, kaip prižiūrėti ir auginti šiuos šunis. Panevėžietė Viltė į grupės paskyrą įkėlė savo augintinio nuotrauką ir paragino atsiliepti panevėžiečius, kurie turi tokius pačius šunis“, – apie bendruomenės įkūrimo pradžią „Sekundei“ pasakojo jos atstovas Tomas Morkūnas.

Iš interneto į parką

Paaiškėjo, kad Panevėžyje mopsai gana populiarūs. Todėl jų šeimininkai nusprendė sukurti savo grupę ir susitikti gyvai.

T.Morkūno teigimu, nepaisant knarkimo naktimis ir gausaus šėrimosi, mopsai labai mieli, draugiški, ištikimi ir nė kiek neagresyvūs šunys.T.Morkūno nuotr.

Taip ir atsirado nauja šios bendruomenės tradicija sekmadieniais susitikti parke šalia „Cido“ arenos. Čia atėję šeimininkai pasidalija informacija apie šunų aprangą, maistą, priežiūros priemones.

„Dabar mūsų grupėje yra 55 nariai. Į pirmus susitikimus atėjo 8 šuniukų šeimininkai. Mes susipažinome, pasidalijome patirtimi. Man pačiam aktualu buvo striukė savo mopsui. Vėliau gal sugalvosime kažką įdomesnio nuveikti: demonstruosime madas, rengsime varžybas“, – planuoja Tomas.

Papirko charakterio savybės

26 metų panevėžietis mopsą įsigijo dar neseniai ir šiam dabar 7 mėnesiai. Veislę vaikinas rinkosi gana ilgai. Paskutinį šunį jis laikė dar vaikystėje.

„Kai šuo juokingas, tai ir vardas toks pat. Bet tai jiems nekenkia, tik suteikia dar daugiau mielumo. Mūsų bendruomenėje dar yra Riestainis, Arbūzas, Molė.“ T. Morkūnas

„Šuns panorau, kai išsikrausčiau iš tėvų. Mane pavergė mopsų veislė. Pastebėjau, kad jie daug kam mieli, nes aplink gyvena ne vienas tokios veislės atstovas. Visame mieste gali būti ir labai daug“, – mano Tomas.

Pasidomėjus mopsų charakterio savybėmis, šeimininkui labai patiko, kad jie tokie ištikimi, draugiški, neagresyvūs ir bendraujantys. Netrukdo vaikinui net ir keturkojo knarkimas naktimis ir plaukų kupetos namuose. Mat šie šunys itin gausiai šeriasi.

„Svarbiausia šerti kokybišku ėdesiu, prižiūrėti, ir didelių rūpesčių nebus“, – patarė mopso šeimininkas.

Juokingi šunys, juokingi vardai

Be to, jis priduria, iš veislyno pirktas šuo mažiau kelia bėdų dėl tvarkos. Tačiau toks mopsas ir gerokai brangesnis – jo kaina gali siekti 1000 eurų. Veislyne gimęs mopsas, pasak Tomo, ir mažiau serga.

Iš pažiūros ir mišrūnai, ir grynaveisliai šios veislės atstovai itin nesiskiria. Bet pastarųjų Panevėžyje nėra daug.

T. Morkūnas savo augintinį taip pat įsigijo iš veislyno. Jo tikrasis vardas yra Eminem Premjera, tačiau viešumoje juo šaukti savo bičiulio pašnekovas teigia nedrįstantis. Todėl perkrikštijo jį Kumpiu.

„Kai šuo juokingas, tai ir vardas toks pat. Bet tai jiems nekenkia, tik suteikia dar daugiau mielumo. Mūsų bendruomenėje dar yra Riestainis, Arbūzas, Molė“, – šypsosi vaikinas.

Jo augintis grupėje jauniausias.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų