P. Židonio nuotr.

Panevėžio rajone steigs inžinerinę gimnaziją

Panevėžio rajone steigs inžinerinę gimnaziją

Panevėžio kolegijoje pasirašyta Inžinerijos mokslų akademijos Panevėžio rajone, Velžio gimnazijoje, steigimo sutartis.

Atsižvelgdamos į Panevėžio regionui reikalingų inžinerijos mokslų srities specialistų rengimo svarbą, sutartį pasirašė: Panevėžio rajono savivaldybė, bendrovės „Adax“ ir TPA, Všį Panevėžio mechatronikos centras, Panevėžio kolegija bei Velžio gimnazija.
Inžinerijos mokslų akademijos tikslas – suteikti mokiniams kompleksines, sustiprintas tiksliųjų mokslų (matematikos, fizikos, informatikos) žinias, stiprinti inžinerijos mokslų patrauklumą, supažindinti mokinius su inžinerijos mokslų studijomis aukštojoje mokykloje, karjeros galimybėmis ir motyvuoti juos rinktis Panevėžio regionui reikalingas inžinerijos mokslų srities profesijas.

Inžinerijos mokslų akademija steigiama Panevėžio kolegijos iniciatyva. Kolegijos direktorius dr. Gediminas Sargūnas akcentuoja, kad svarbiausias šios iniciatyvos siekis yra parodyti jauniems žmonėms, kad inžinerija yra ne tik įdomi, bet ir labai perspektyvi sritis.

„Mūsų tikslas – atskleisti, kokios plačios galimybės atsiveria Panevėžio regione, pasirinkus inžinerijos kryptį. Jauni žmonės, susipažinę su inžinerija dar mokykloje, gali savo regione studijuoti aukštojoje mokykloje ir turėti plačias karjeros galimybes,“ – sakė dr. Sargūnas.

Panevėžio kolegijos vadovas taip pat pažymėjo, kad modernių technologijų, tokių kaip skaitmenizacija ir dirbtinis intelektas, spartus vystymasis keičia pramonės ir inžinerinių studijų veidą. „Technologijoms sparčiai žengiant į priekį, mes, švietimo įstaigos, surėmę pečius su verslu, siekiame užtikrinti, kad regionas nuosekliai vystytųsi ir išliktų konkurencingas,“- pridūrė jis.

Inžinerijos mokslų akademija taps svarbiu žingsniu regiono švietimo sistemoje, prisidedant prie jaunimo ugdymo ir inovatyvios inžinerijos srities plėtros. Tikimasi, kad ši iniciatyva ne tik padės ugdyti naująją inžinierių kartą, bet ir skatins regiono ekonominį augimą bei technologinę pažangą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų