M. Garucko nuotr.

Panevėžyje sparčiausiai mažėja gyventojų ir daugiausia gyvena pensininkų

Panevėžyje sparčiausiai mažėja gyventojų ir daugiausia gyvena pensininkų

Per pirmąjį šių metų ketvirtį gyventojų skaičius padidėjo net aštuoniose savivaldybėse, o labiausiai – Vilniaus mieste.

Be to, Vilnius buvo vienintelis iš didmiesčių, kur išaugo naujagimių skaičius. Tuo metu Kauno rajonas išsiskiria tuo, kad čia vaikų ir jaunimo iki 18 metų dalis yra didžiausia. Šias tendencijas stebi Registrų centras.

Registrų centro specialistų atlikta naujausių Gyventojų registro analizė atskleidžia, kad balandžio 1 dieną savo gyvenamąją vietą Lietuvoje buvo deklaravę 3,026 mln. gyventojų.

Reikšmingiausiai – 2,3 tūkst. – gyventojų padaugėjo Vilniaus mieste, labiausiai sumažėjo – Panevėžio mieste – 430. Teigiamas gyventojų skaičiaus pokytis taip pat fiksuotas Kauno rajone, kur savo gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų per ketvirtį padaugėjo beveik 707, Klaipėdos rajone (268), Klaipėdos mieste (98), Šiauliuose (50), Palangoje (38), Vilniaus rajone (10) ir Elektrėnuose (5).

Lietuvoje pirmąjį ketvirtį gimė kiek daugiau nei 7,8 tūkst. naujagimių (pernai tuo pačiu laikotarpiu 8,1 tūkst.). Daugiausiai gimimų užfiksuota Vilniuje -viso beveik 2,9 tūkst., arba dešimtadaliu daugiau nei per pirmus tris praėjusių metų mėnesius.

Vertinant pagal amžiaus grupes, beveik kas šeštas (16,3 proc. nuo bendro gyventojų skaičiaus) šalies gyventojas yra vaikas ar paauglys iki 18 metų, viso tokių šalyje yra kiek daugiau nei 493 tūkstančiai. Didžiausia dalis vaikų ir paauglių gyvena Kauno rajone (18,9 proc.), Vilniuje (18,8 proc.) ir Klaipėdos rajone (18,2 proc.). Mažiausia vaikų ir jaunimo dalis gyvena Neringoje, kur tik kas dešimtas asmuo yra jaunesnis nei 18 metų.

Visoje šalyje šiuo metu yra per 650 tūkst. pensinio amžiaus gyventojų, arba 21,6 proc. nuo bendro gyventojų skaičiaus. Didžiausia pensinio amžiaus gyventojų dalis gyvena Ignalinos rajone (28,3 proc.), mažiausia – Klaipėdos rajone (15,9 proc.).

Pasak Registrų centro analitikų, bendrame Lietuvos žemėlapyje išsiskiria trys savivaldybės, kuriose bendras vaikų ir jaunimo skaičius šiuo metu yra didesnis nei pensinio amžiaus gyventojų. Tai – Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus rajonai.

Daugiausia pensinio amžiaus gyventojų, lyginant su jaunimu, yra Kaune, Panevėžyje ir Šiauliuose.

Komentarai

 • kritimas suletejo o tai jau yra gerai

  • Sveiki jūsų straipsnis vėluoja lb sttpriaį ant metų 12 maždaug viską ir pasakiauDarzoves seime, ir kad žmonės nori būtų tokie patys neikia mums tokios valdžios be nuomonės. Mekagiu

  • nebėra iš ko kristi?

 • Viskas taip darosi dėl valdžios. Meras įtariamasis, darbų nėra, miestas apleistas, nors ale ‘atsinaujina’!

 • kad seme daug pensininkų
  Su sovietiniu mąstymu

  • Atsakyti
 • gaila, reikia kažką daryti

 • Šlykštus miestas ,o labiau žmonės tai tegu tik mažėja iki 0

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų