Savivaldybė tvirtina neatsisakanti plano panevėžiečių pamėgtą „Ekrano“ marių paplūdimį paversti modernia vandens pramogų vieta. G. KARTANO nuotr.

Panevėžyje savo vietą turės ir nuogaliai

Panevėžyje savo vietą turės ir nuogaliai

Natūralumą propaguojantys ir visus drabužius nusimetantys vasaros pramogų mėgėjai Panevėžyje turės savo vietą, kur, nevarstomi smalsių žvilgsnių, galės lepintis saule tokie, kokius juos sukūrė gamta.

Miesto Savivaldybė iki vasaros vidurio ketina prie „Ekrano“ marių įrengti vietą nudistams.

Tam numatyti keli arai gerokai atokioje vietoje prie marių, maždaug už puskilometrio nuo tuščių buvusio „Ekrano“ profilaktoriumo pastatų.

Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo Daliaus Vadlugos teigimu, ši teritorija neturės paplūdimio statuso. Ji bus pažymėta kaip nudistų poilsio vieta.

Planus koreguoja aplinkosaugininkai

Nors teritorija, pasak vedėjo, bus sutvarkyta – iškirsti krūmai, nupjauta žolė, visgi joje nenumatyti nei tualetai, nei persirengimo kabinos.

Kol kas šioje vietoje nebus patogu lipti ir į marias. D. Vadlugos teigimu, priėjimą prie vandens numatyta įrengti po liepos 15-osios, tada ir teritorija bus pažymėta informacinėmis lentelėmis.

„Jei miesto bendruomenėje kyla toks poreikis, o investicijos nedidelės, kodėl neįrengus vietos nudistams? Tai nieko naujo – kai kurie kiti miestai tokius paplūdimius turi.“

A. Balčiūnas

„Gamtosauginiai reikalavimai iki liepos 15-osios neleidžia tvarkyti pakrančių“, – paaiškino vedėjas.

Anot jo, prie marių įrengti vietą nudistams nuspręsta gavus keletą pavienių žmonių prašymų.

„Stebėsime, kaip ta vieta bus naudojama, ar bus lankoma, ar ji patiks nudistams. O gal nebus poreikio ir vienas ar du žmonės teateis“, – sako D. Vadluga.

Nudistams skirta kelių arų teritorija prie marių, atokiau nuo esamo paplūdimio ir žmonių akių. G. KARTANO nuotr.

Nudistams skirta kelių arų teritorija prie marių, atokiau nuo esamo paplūdimio ir žmonių akių. G. KARTANO nuotr.

Nudizmas populiarėja

Norą maudytis nuogi panevėžiečiai pareiškė dar praėjusią vasarą – jie miesto Tarybos nariui Arūnui Balčiūnui įteikė prašymą surasti vietą nudistų paplūdimiui.

Besikreipusieji prašyme nurodė ir preliminarią vietą dešiniajame Nevėžio užtvankos krante.

Šiame prašyme teigta, jog nudizmas Lietuvoje populiarėja, ne vienas nudistų paplūdimys įkurtas Lietuvos pajūryje, tokius turi ir Ignalinos bei Marijampolės savivaldybės.

A. Balčiūnas pasakoja, kad tokį norą jam anksčiau neoficialiai yra išsakę ir kiti panevėžiečiai.

Toks gyventojų pageidavimas, politiko nuomone, pagrįstas.

„Jei miesto bendruomenėje kyla toks poreikis, o investicijos nedidelės, kodėl neįrengus vietos nudistams? Tai nieko naujo – kai kurie kiti miestai tokius paplūdimius turi“, – sako A. Balčiūnas.

Jis pats teigia nė karto nesilankęs nudistų paplūdimyje. Politikas tvirtina apskritai nesąs pasyvaus poilsio prie vandens mėgėjas.

„Aš Skorpionas – nesu didelis vandens gerbėjas. Man mieliau kalnai, dviračiai. Bet prie jūros išbūti paplūdimyje visą dieną – ne man. Į vandenį retai lendu, o gulėti nuobodu“, – paaiškino Tarybos narys.

Nudistams skirtoje poilsio vietoje kol kas nebus patogu lipti į marias – priėjimą prie vandens numatyta įrengti tik liepos antroje pusėje. G. KARTANO nuotr.

Nudistams skirtoje poilsio vietoje kol kas nebus patogu lipti į marias – priėjimą prie vandens numatyta įrengti tik liepos antroje pusėje. G. KARTANO nuotr.

Paplūdimiui žada renesansą

Vietą nudistams rengianti Savivaldybė numačiusi iš esmės atnaujinti ir jau seniai panevėžiečių pamėgtą paplūdimį buvusios „Ekrano“ gamyklos pašonėje.

Maždaug trijų hektarų sklypą, kuriame planuojamas naujasis paplūdimys, prieš ketvertą metų Panevėžio savivaldybė nupirko iš privataus asmens. Sklypas įsigytas turint planą šią vietą paversti modernia vandens pramogų zona.

Savivaldybės vizija – paplūdimį suskirstyti į zonas: poilsio, maudymosi, sporto ir netgi atskirą teritoriją, skirtą lankytis su gyvūnais.

Be to, planuojama įrengti ne mažiau nei dvi tinklinio aikšteles su tribūnomis, paplūdimio futbolo aikštelę, vaikų žaidimo aikšteles.

Poilsiautojų patogumui būtų ne tik tvarkingos kabinos, tualetai, bet ir dušai.

Numatyta įrengti ir prieplauką su atskirtais 25 m ilgio plaukimo takeliais, nusileidimo į vandenį čiuožykla, taip pat vietas ramiai ilsėtis ir pasikaitinti saulėje.

Apie didžiausiam mieste paplūdimiui ruošiamą renesansą miesto Savivaldybė prakalbo dar 2022-aisiais.

Visgi, anot Statybos skyriaus vedėjo Dariaus Linkono, kol kas projektas nėra parengtas. Tačiau, pabrėžė vedėjas, plano Aukštaitijos sostinėje įrengti modernią poilsio prie vandens zoną neatsisakoma.

Anksčiau teigta, kad paplūdimio rekonstrukciją planuojama finansuoti Europos Sąjungos paramos fondų lėšomis.

Komentarai

  • Jokių plikšių pliažų!! Rūbus lovoj tegu mėto! Ar nėbėra didesnių problemų?? Šlykštu, kaip pataikaujama iškrypėliams!!

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų