P. Židonio nuotr.

Panevėžyje rekonstruojama Smėlynės gatvė ir sankryža Klaipėdos gatvėje

Panevėžyje rekonstruojama Smėlynės gatvė ir sankryža Klaipėdos gatvėje

Aukštaitijos sostinėje rekonstruojama Smėlynės gatvės dalis, kuri miesto teritorijoje pratęsia „Via Balticai“ priklausantį kelią A10 Panevėžys–Pasvalys–Ryga, ir intensyvaus eismo sankryža Klaipėdos gatvėje, kuri mieste yra magistralinio kelio A9 Panevėžys–Šiauliai tęsinys, praneša Susisiekimo ministerija.

„Patogios Panevėžio miesto jungtys su europinėmis magistralėmis, sklandus tranzitinis eismas gerina ne tik miesto, bet ir viso regiono susisiekimą. Rekonstruojama Smėlynės gatvė ir sankryža vienoje pagrindinių mieste Klaipėdos gatvėje yra itin intensyvaus eismo, jomis vykstama Rygos, Šiaulių, Klaipėdos link. Darbams paspartinti šiems valstybei svarbiems projektams skiriama Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Smėlynės gatvė – pagrindinė jungtis Rygos link važiuojančiam keleiviniam ir krovininiam transportui, per parą ja vidutiniškai pravažiuoja daugiau kaip 16 tūkst. transporto priemonių. 2022–2024 m. įgyvendinamo projekto metu numatoma rekonstruoti iš viso apie 2 km ilgio ruožą tarp Geležinkelio gatvės ir miesto ribos. Praėjusiais metais buvo rekonstruotas 0,8 km gatvės ruožas nuo Šiaurinės gatvės iki miesto ribos, įrengta žiedinė sankryža, o šiais ir ateinančiais metais bus tvarkoma likusi 1,2 km ilgio atkarpa. Ši gatvė bus naujai išasfaltuota, atnaujinti šalia esantys pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtos eismo saugumo priemonės.

Klaipėdos gatvė yra viena pagrindinių vakarinėje Panevėžio dalyje, tai magistralinio kelio A9 Panevėžys–Šiauliai tęsinys ir vakarinio įvažiavimo į miestą jungtis su Panevėžio centru. Ties miesto riba ši gatvė  susikerta su Panevėžio aplinkkeliu A17 bei europinėmis magistralėmis E272 Vilnius–Panevėžys–Šiauliai–Palanga–Klaipėda ir E67 „Via Baltica“.

Klaipėdos gatvėje pradedama rekonstruoti sankryža su Projektuotojų bei Dariaus ir Girėno gatvėmis. Vidutinis eismo intensyvumas šia sankryža – daugiau kaip 19,8 tūkst. transporto priemonių per parą, joje susidaro spūstys, dažnos avarinės situacijos ir transporto priemonių susidūrimai. 2023–2024 m. ši keturšalė sankryža bus rekonstruota į saugesnę – žiedinę.

„Panevėžys ypač daug dėmesio skiria miesto infrastruktūrai atnaujinti, todėl metai iš metų pastebimai gerėja miesto gatvių būklė. Tiek Smėlynės g. atnaujinimas, tiek Klaipėdos, Projektuotojų, Dariaus ir Girėno g. sankryžos rekonstrukcija į žiedinę – svarbūs darbai, didinant susisiekimo kokybę ir saugumą (…)“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Abiem minėtiems objektams – Smėlynės gatvės ruožui ir sankryžai Klaipėdos gatvėje rekonstruoti, kaip valstybei svarbiems vietinės reikšmės kelių projektams, atitinkamai skirta 1,6 mln. ir 825,2 tūkst. eurų, iš viso – daugiau kaip 2,4 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų. Smėlynės g. rekonstrukcija yra tęstinis projektas, pernai jam buvo skirta 1,37 mln. eurų KPPP lėšų. Likusią dalį reikalingų lėšų skiria Panevėžio miesto savivaldybė.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų