Asociatyvi P. Židonio nuotr.

Panevėžyje rasta mirusi nepilnametė

Panevėžyje rasta mirusi nepilnametė

Panevėžio policija aiškinasi nepilnametės mirties aplinkybes.

Kaip praneša Policijos departamentas, antradienio vakare, apie 21 val. 20 min., Panevėžyje, Marijonų g., patalpoje, rastas mirusios nepilnametės (gim. 2013 m.) kūnas.
Išorinių smurto žymių nepastebėta.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

„Atliekamas ikiteisminis tyrimas, tiriamos visos mirties priežastys – sveikatos problemos, neatmetama ir savižudybės galimybė“, – teigė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Odeta Jukniūtė.

Mergaitė buvo ne panevėžietė, ji svečiavosi pas giminaitę.

„Kiekvieno vaiko mirtis yra didelė netektis, todėl vaiko teisių gynėjai dėl šio ypač skaudaus įvykio reiškia nuoširdžią užuojautą vaiko artimiesiems“, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Gedas Batulevičius.

Pasak jo, gavę pranešimą iš policijos, vaiko teisių gynėjai nedelsiant sureagavo ir ėmėsi vertinti situaciją bei inicijuoti vaiko netektį patyrusiai šeimai skubią pagalbą.

„Anksčiau minėtai šeimai yra prireikę vaiko teisių gynėjų inicijuotos pagalbos, kurios teikimu rūpinosi socialiniai partneriai. Tolimesnes minėto įvykio aplinkybes aiškinsis teisėsaugos atstovai“, – sako G. Batulevičius.

Vaiko teisių gynėjai, atkreipdami dėmesį į pastarojo meto sukrečiančius įvykius, kuriuose nukentėjo vaikai, kviečia artimiausioje vaiko aplinkoje esančius žmones – tėvus, senelius, mokytojus, draugus – būti empatiškiems ir dėmesingiems vaiko kasdienei savijautai ir elgsenai, o pastebėjus nors menkiausią nerimą keliantį ženklą, visuomet pasiūlyti pagalbą.

„Siekiant kurti artimą ryšį šeimoje, tėvams svarbu aktyviai domėtis vaiko gyvenimu ir žinoti, ką jis veikia, kur leidžia laiką bei kas yra jo draugai. Taip pat svarbu kasdien skirti kokybiško laiko atviriems pokalbiams su vaiku, kartu spręsti iššūkius, nes abipusiu pasitikėjimu paremtas santykis su artimaisiais vaikui suteikia saugumo jausmą bei leidžia žinoti, jog ištikus bet kokiems sunkumams, šalia visuomet bus bent vienas žmogus, kuriam jis nuoširdžiai rūpi ir yra pasiruošęs padėti“, – teigia vaikų teisių gynėjai.

Skubi
pagalba
112
Pagalba
galvojantiems apie savižudybę arba ieškantiems pagalbos
artimajam
www.tuesi.lt
Pagalba
ir aktuali informacija nusižudžiusiųjų artimiesiems
www.artimiems.lt
Patikima
informacija apie emocinę sveikatą ir psichologinę pagalbą
www.pagalbasau.lt
Psichologinių
krizių pagalbos centras
1815
(I-V 9.00-19.00 val., VI 9.00-15.00 val.)
Jaunimo
linija
8 800 28888 (visą parą kasdien)
Vaikų
linija
116 111 (I–VII 11.00–23.00 val.)
Vilties
linija
116 123 (visą parą kasdien)
Pagalbos
moterims linija

Emocinė parama
moterims, pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos
profesionalai
8 800 66366 (visą parą kasdien)
(kiekvieną
dieną 17.00–22.00 val.)

Tėvų
linija
8 800 90012 (I – V 9.00–13.00 val. ir 17.00–21.00 val.)
Sidabrinė
linija

Emocinė parama senjorams.
8 800 80020 (I –V 8–22 val., VI – VII 11–19 val.)

Skambučiai šiais numeriais yra nemokami. Skambučius apmoka LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Skubi psichologinė ar psichinė pagalba psichikos sveikatos centre visada suteikiama be eilės.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų