Respublikinės Panevėžio ligoninės teritorijoje, buvusios Greitosios medicinos pagalbos stoties pašonėje, planuojama 10 tūkst. kv.m. nauja klinika. P. Židonio nuotr.

Panevėžyje planuojama statyti naują ligoninę

Panevėžyje planuojama statyti naują ligoninę

Pandemija parodė, kad esamos ligoninės nėra pritaikytos infekcinių ligonių srautams – daugelis tokių įstaigų tapo COVID-19 viruso židiniais.

Viena iš Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo plano priemonių yra pagalba sveikatos sektoriui. Numatoma penkiuose miestuose kurti infekcinių ligų klasterį, taip pat ekstremalioms situacijoms pritaikyti dešimties regioninių ligoninių priėmimo skyrius. Tam bus skirta 154 mln. eurų.

Naują ligoninę planuojama statyti ir Panevėžyje. Ji būtų skirta infekcinėmis ligomis sergantiems pacientams ir aptarnautų ligonius iš dviejų apskričių – Panevėžio ir Utenos.
Pirminiais skaičiavimais, naujoji ligoninė apimtų iki 10 tūkst. kvadratinių metrų ir turėtų iškilti dabartinės ligoninės teritorijoje Smėlynės gatvėje.

„Pastarieji metai parodė, kad esamos Infekcinių ligų klinikos nepakanka. Panevėžio ligoninė aptarnauja ne tik Panevėžio, bet ir Utenos apskritį. Ligoninės, kurios skirtos infekcinių ligų gydymui, turi būti šiuolaikiškos, įrengtos pagal visus saugumo standartus, su modernia ventiliacijos sistema, kad būtų galima užtikrinti, jog pavojingi virusai neplistų į kitas patalpas“, – teigė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai Mindaugas Čipinys.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 23 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • liuks. tik dar reikia ir gyv.namų/ butų atvyksiančiam jaunam personalui, kitaip naujoji ligoninė gali būti pastatyta, bet neatidaryta…

  • O personalo, kuris dirbs – yra? Kiek žinau, tai jau dabar trūksta ir gydytojų, ir slaugytojų…..

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų