Panevėžyje – pilietinė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“

Panevėžyje – pilietinė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“

Panevėžyje, kaip ir visoje Lietuvoje, startavo pilietinė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Pabendrauti su gyventojais apie šešėlinės ekonomikos daromą žalą, į gatves išėjo Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos, taip pat Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos bei Valstybinės darbo inspekcijos atstovai.

„Panevėžio AVMI jau penktąjį kartą iš eilės yra pilietinės akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ partnerė. Akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į šešėlinės ekonomikos problemas. Įvairūs tyrimai rodo, kad šešėlinės ekonomikos dalis šalyje kelerius metus iš eilės mažėja, o VMI duomenys rodo, kad sąžiningų mokesčių mokėtojų skaičius nuolat auga.

Praėjusiais metais į nacionalinį biudžetą įmonės ir gyventojai sumokėjo beveik 371 mln. € (5,5 proc.) mokesčių daugiau nei 2015 m., o I-jį šių metų ketvirtį į nacionalinį biudžetą gauta 14 proc. (233,7 mln. eurų) daugiau pajamų nei pernai. Reiktų pažymėti, kad 2016 metais net 97,5 proc. mokesčių mokėtojų laiku teikė PVM deklaracijas, o 98 proc. gyventojų pajamų mokesčio ir 94 proc. PVM buvo sumokėta laiku“, – sako Panevėžio AVMI viršininkas Aldas Skvarnavičius.

VMI vadovai ir darbuotojai mokesčių mokėtojams akcijos metu dėkoja visiems sąžiningiems mokesčių mokėtojams: įmonių savininkams, direktoriams, darbuotojams, versliems gyventojams ir, be abejo, buhalteriams, kurių pagalbą ir bendradarbiavimas visad ypatingai vertinami. Tik glaudus mokesčių mokėtojų ir administratoriaus bendradarbiavimas padeda užtikrinti augančias biudžeto pajamas.
Pasak A. Skvarnavičiaus, VMI pastebi, kad nuosekliai auga ir mokesčių mokėtojų sąmoningumas bei nepakantumas šešėlinei ekonomikai: VMI pasitikėjimo telefonu 1882 ir programėle „Pranešk“ šiemet I-jį ketvirtį gauta 24 proc. daugiau pranešimų nei pernai. Iš viso VMI pasitikėjimo linija nuo 2006 m. jau gauta daugiau nei 35 tūkst. pranešimų, kuriuose pateikta informacija padėjo į biudžetą grąžinti per 37 mln. € nesumokėtų mokesčių.

Mokesčių administratorius vertina „Baltosios bangos“ iniciatyvos partnerio nuo pirmųjų dienų statusą. Ir nors išreikšti padėką mokėtojams VMI nereikia ieškoti pretekstų, ir VMI tą daro nuolat, tačiau ši jau šeštą kartą vykstanti akcija paskatino mus tai padaryti didesniu mastu. VMI ir jos darbuotojai sako ačiū visiems sąžiningiesiems mokesčių mokėtojams ir partneriams, kuriems svarbu, kad ekonomika šalyje būtų skaidri, o verslo santykiai ir konkurencija – sąžiningi.

Komentarai

  • pareikalaukite seimažmogių,įmonių direktorių,kitų valdininkų mokėti mokesčius nuo „atkatų“ tada bus galima ir dirbančiųjų prašyti būti sąžiningiems…kažkodėl VMI neapastebi kaip įmonių vadovų namai ir kt iškyla vykstant įmonių remonto ir statybų darbams….ar milijonų nereikia deklaruoti?

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų