Panevėžyje paminėtos Karaliaus Mindaugo husarų bataliono Vėliavos įteikimo metinės

Panevėžyje paminėtos Karaliaus Mindaugo husarų bataliono Vėliavos įteikimo metinės

Šiandien vyko Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono 28-ųjų Vėliavos įteikimo bei 104-ųjų Lietuvos Nepriklausomybės kovų Panevėžio išvadavimo metinių minėjimas.

„1919 metais savanoriai, vadovaujami Jono Variakojo, išvadavo Panevėžį ir jo apylinkes nuo bolševikų. Tuomet atsikūrusi Lietuva ir besikurianti jos kariuomenė žengė pirmuosius žingsnius. Ir tuomet, ir dabar gyvename šalia kraugeriško rytų agresoriaus. Tačiau Jūsų dėka šiandien esame stipresni, drauge su visu Vakarų pasauliu pasiruošę ginti savo nepriklausomybę ir savo vertybes. Šiandien Jūs garbingai tęsiate nepriklausomybės kovų dalyvių darbus, savo tarnyba stiprindami modernią Lietuvos kariuomenę. Sveikinu Jus kovinės vėliavos minėjimo dienos proga. Dėkodamas už profesionalią tarnybą ir atsidavimą pareigai, už bendradarbiavimą ir abipusį pasitikėjimą, linkiu, kad kuriamas pozityvus santykis su visuomene toliau augintų pagarbą Jums ir Jūsų vėliavai. Tėvynės labui!“, – renginyje sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
Šventės metu buvo aukojamos Šv. Mišios, vyko iškilminga rikiuotės ceremonija Laisvės aikštėje bei padėtos gėlės prie Panevėžio srities apsaugos viršininko karininko Jono Variakojo paminklo, kuris 1919 m. pašaukė savanorius į kovą prieš bolševikų Raudonąją armiją.
Vėliau Karaliaus Mindaugo husarų batalione vyko atvirų durų diena. Jos metu visi norintys galėjo apžiūrėti ne tik Lietuvos kariuomenės techniką ir ginkluotę, bet ir Lietuvos policijos, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Greitosios medicinos pagalbos techniką, apsilankyti bataliono muziejuje, dalyvauti karinėse estafetėse ir kitose rungtyse bei išbandyti savo jėgas kliūčių ruože „Husarų takas“.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų